Série s Tygry? Vyrovnaná a emotivní, tuší Štencel. Ve volnu namáčel žížaly

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Mnozí jejich souboj označují za předčasné finále. Semifinálová série mezi Libercem a Kometou, tedy mistrů z posledních tří sezón, slibuje parádní podívanou. Favorita v ní budete hledat těžko. Bílí Tygři vyhráli základní část, Brno chce završit zlatý hattrick. Ale postoupit může jen jeden. „Věřím, že jsme připraveni dobře a dokážeme i takto kvalitního soupeře porazit,“ tvrdí obránce Komety Jan Štencel.

HokejkaSHOPvanoce

Pomohla vám před startem semifinále dlouhá pauza?
Myslím si, že je to určitě jenom dobře. Zápasy byly strašně náročné. Osobně jsem strávil nějaké chvilky u vody, takže jsem rád, že nějaké volno bylo. Doufám, že jsme všichni odpočatí a připravení sérii zvládnout.

Jaké byly vaše rybářské úlovky?
Zatím nic. Víceméně jsem jen namáčel žížaly, ale byl jsem aspoň u vody, takže nějaký ten relax v přírodě. (úsměv)

Na svého soupeře jste dlouho čekali. Měl jste sám přání, na koho byste chtěl jít?
Je mi to celkem jedno. Vím, že Třinec hrál také čtyři zápasy, takže taky dlouho odpočíval a bude mít hodně sil. Liberec je rovněž kvalitní soupeř. Zápasy s nimi jsou hodně vyhrocené, takže si nemůžeme vybírat.

Co od Liberce v semifinále očekáváte oproti čtvrtfinálové sérii s Hradcem?
Samozřejmě trošku odlišný herní styl. Liberec je známý tím, že hodně bruslí. Má šikovné hráče, podobně jako měl Hradec. Na druhou stranu ale čekám podobný průběh, bude to vyrovnané a dost emotivní. Opět bude k vidění řada osobních soubojů a hodně bruslení, takže znovu těžká série.

Rozhodovat budou také obrany.
Musíme hrát pořád zodpovědně, držet se našeho hokeje. Nedopouštět se zbytečných ztrát na naší i útočné modré čáře.

Budete tedy opět chtít hrát co nejjednodušeji?
Určitě, hlavně na začátku utkání. V úvodu čekáme obrovský tlak na jejich ledě. Bude to o tom zvládnout začátky třetin.

Hlavní útočnou silou Bílých Tygrů je Marek Kvapil, který ještě ve vašich barvách slavil před dvěma lety právě proti Liberci titul. Víte jak na něj?
Základ bude nepůjčit mu puk, s ním je totiž strašně šikovný. Když jej budeme pouštět do situací, ve kterých je výjimečný, tedy do přečíslení či různých zakončení, tak to může být hodně nebezpečné. Musíme se těchto situací vyvarovat.

Oba týmy mají skvělé přesilovky. Bude znovu důležité udržet nervy na uzdě?
Určitě to bude důležité. Zápasy jsou velmi vyrovnané. Kdo nervy a emoce udrží na uzdě o trochu víc, tak pravděpodobně bude úspěšnější. Základem je zůstat mimo trestnou lavici.

V čem podle vás tkví kouzlo libereckých přesilovek?
Jak už bylo zmíněno, velkou část tvoří Marek Kvapil. Ten dokáže puky rozdávat na koncové hráče, kteří to trefují. Hráči o sobě vědí, jsou velmi kvalitní. Za celou sezonu prokázali svoje zkušenosti. Nějakou souhru mají i z minulých let a teď jim to celkem lepilo. Věřím však, že máme natolik kvalitní bránící hráče, abychom jim nepřipustili zlepšení statistik.

Změnil se z vašeho pohledu Liberec od zmíněného finále před dvěma lety?
Liberec hraje celkově poslední roky kvalitní hokej, mají propracovaný systém. To se týče jak defenzivy, tak ofenzivy. Víme, že umějí zvládat těžké klíčové situace, takže nás nečeká nic jednoduchého. Věřím, že jsme připraveni dobře a dokážeme i takto kvalitního soupeře porazit.

Tři ze čtyř celků v letošním semifinále jsou stejné jako loni. Ukazuje to na dlouhodobější progres Komety, Třince a Plzně, které formu vždy vyladí na play off?
Dá se říct, že tyto týmy mají hráče pohromadě už delší dobu. Možná je tedy vidět nějaká návaznost dvojic, trojic, popřípadě celých pětek. Možná se pak takové týmy dokážou ve vyřazovací části lépe semknout, lépe pracovat s emocemi a zvládat těžké zápasy. Jsme rádi, že jsme mezi tou čtyřkou a doufáme, že to potvrdíme.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz