Série s Kometou? Byla to pro mě velká škola, cení si Pešán

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Do historie se série Liberce s Kometou zapíše jako jedna z nejlepších za poslední roky. Bílí Tygři zastavili vítěznou jízdu brněnského celku a definitivně překazili modrobílým sen o zlatém hattricku. Celek ze severu Čech navíc míří do svého třetího finále za poslední čtyři roky.

Nový fanshop

„Byly to strašně těžké zápasy, bylo to neustále o gól a nemohli jste vypnout hlavu ani na minutu. Je to pro mě velká škola,“ hodnotí sérii hlavní kouč Filip Pešán.

Co podle vás rozhodlo?
Série byla hrozně vyrovnaná, rozhodovaly malinké věci. Kdykoliv jsme soupeři odskočili o dva góly, tak už jsme jej dokázali dotáhnout do vítězného konce, což se potvrdilo i v šestém zápase. Jsem strašně rád a bylo to i vidět, jak tým pracuje, jak žije a jak chce vyhrávat. Zaslouženě jsme, myslím si, postoupili.

V sérii jste jen v pátém zápase vedli o více než gól. Ukazuje to na urputnost Komety?
Kometa je v tomhle zrádná. Nepotřebuje soupeře válcovat, soupeře poráží, což je velký rozdíl. Jsem šťastný, že jsme ji čtyřikrát porazili a vyřadili.

„Kometa je v tomhle zrádná. Nepotřebuje soupeře válcovat, soupeře poráží."

Obhájce však kupil v semifinále nezvyklý počet chyb, které nakonec rozhodly. Byl to jeden z hlavních faktorů?
Udělali jsme také spoustu chyb. Bylo to hlavně o tom, kdo ty chyby lépe potrestá. Byli jsme trpěliví, čekali jsme a zároveň byli aktivní, a právě ty chyby trestali. O tomto to bylo. Když chce člověk tvořit, musí do nějakého rizika jít. Nikdo nechce hrát průměrný hokej okolo mantinelů. Detaily rozhodly sérii.

Povedené vstupy do zápasů byste si mohli nechat dát patentovat, souhlasíte?
Musíte být připravení od samého rána. Je to o malých věcech. Dokázali jsme kotouč dostat rychle do pásma, rychle si nahrát a rychle zakončit. To byla alfa omega.

Naopak vám moc nevycházely koncovky třetin…
U srdce mě z toho v letošním play off píchlo několikrát. Většinu gólů jsme popravdě Kometě nabídli sami, když jsme ztratili kotouče. To ale zase ukazuje sílu našeho týmu, že i když nabídneme soupeři gól, tak jedeme dál podle svého plánu. To je na tom nejlepší.

Kde se celá série podle vás zlomila?
Zlomový byl pátý zápas u nás doma. Dlouho to bylo vyrovnané, ale nakonec jsme dokázali dát o tři góly více než soupeř. Tam jsme Kometě nahlodali sebevědomí.

Kdy vám v sérii bylo nejhůře?
Ouzko mi bylo každý den. První zápas doma prodloužení, druhý zápas doma prodloužení. Pak jsme přijeli do Brna a znovu prodloužení. Byly to strašně těžké zápasy, bylo to neustále o gól a nemohli jste vypnout hlavu ani na minutu. Je to pro mě velká škola.

Skvěle si v semifinále vedli vaši mladí obránci. Je na nich vidět velký progres?
Musím říci, že jim pomáhají hodně zkušení hráči. Časy na ledě v podání Ládi Šmída, Martina Ševce, Lukáše Dernera nebo Petra Kolmanna jsou velké, a to pomáhá ostatním klukům, aby měli klid na hokejkách při svých střídáních.

Dá se říct, že jsou díky své urputnosti neutavitelní?
Myslím si, že ano. Mají dobře potrénováno, mají dobrou fyzičku a hlavně chtějí hrát. Jakmile nemůžou, tak jsou za ně schopni zaskočit mladší kluci. Ti zároveň nemají také malé časy na ledě a to hrají takhle těžké zápasy poprvé v životě. Jsem rád, že právě s nimi jsme udělali finále.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz