Série bude stát ještě hodně sil, má jasno Zaťovič. V Brně slibuje peklo

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Z víru tygřího pekla rovnou do toho modrobílého. Kometa splnila ve druhém zápase své přání a nenechala soupeře jít do trháku, ba naopak díky trefě Petera Muellera vyrovnala stav série na 1:1. „Něco podobného jsme zažili vloni v Třinci, kdy jsme prohráli první zápas. Řekli jsme si, že to uděláme úplně stejně jako tenkrát a naštěstí to vyšlo,“ vzpomíná Martin Zaťovič. Jak se těší na domácí zápasy?

HokejkaTV

Byla na týmu po srovnání série na 1:1 vidět velká úleva?
Měli jsme hodně přesilovek v prodloužení, bohužel jsme žádnou nedali. Tohle je ale zadostiučinění. Vyhráli jsme druhý zápas, splnili jsme, co jsme si řekli, že prostě druhý zápas urveme. Povedlo se, teď máme dva dny odpočinku a nachystáme se na domácí utkání.

Tématem druhého semifinále byly přesilovky, ty se vám vůbec nedařily.
Bylo to frustrující, nechci ale říct, že jsme se tím v hlavě trápili. Víme, co máme hrát, ale vždycky se to odrazilo špatně, odskakovaly nám kotouče. Na to se ale nedá vymlouvat, každopádně jsme zápas zvládli a to je důležité.

Dokonce jste hráli dvakrát přesilovku pět na tři, při níž jste nasadili pět útočníků. Zkoušeli jste jednoduše něco změnit?
Přesně tak. Chtěli jsme to urvat za každou cenu. Věřili jsme si, že dokážeme sérii srovnat. Jsme moc rádi, jedeme dál a doma se pokusíme uhrát oba zápasy.

Co jim podle vás nejvíce chybělo?
Prostě jsme je hráli špatně. Nestříleli jsme, přesto jsme moc dobře věděli, že střelba je základ. Musíme se na to před domácími zápasy podívat.

Na týmu se i přesto ukázal obrovský hlad po vítězství, souhlasíte?
Myslím si, že ano. Nechci podceňovat soupeře, Liberec je silný tým. My jsme věděli před zápasem, že budeme mít síly a chtěli jsme to urvat. Věděli jsme, že nás pak čekají dva dny odpočinku a půjdeme dál. Povedlo se nám to, jsme rádi a jdeme dál.

Připouštěli jste si v hlavách, že byste po dvou zápasech mohli prohrávat 0:2?
Něco podobného jsme zažili vloni v Třinci, kdy jsme prohráli první zápas. Řekli jsme si, že to uděláme úplně stejně jako tenkrát, naštěstí to vyšlo. Samozřejmě kdybychom se vraceli domů za stavu 0:2, tak by nám nezbývalo nic jiného než oba domácí zápasy vyhrát. Bylo by to 2:2, nyní to ale musíme doma potvrdit, bude to důležitá fáze série.

Prim v sérii hrají také brankáři. Jsou to rozhodující jazýčky na vahách?
Ano, Marek Čiliak je klíčovou postavou týmu a my jsme rádi, že se mu daří. Snažíme se mu všichni pomáhat, co to jde. Je tam hodně zblokovaných střel, což je také důležitá práce obránců.

Očekáváte, že domácí zápasy budou hodně podobné?
Těžko říct, s čím soupeř přijede. My se budeme připravovat pořád stejně a uvidíme. Nás poženou domácí fanoušci, bude plný barák a peklo. V Liberci byla dobrá atmosféra, ale u nás bude ještě lepší.

A Bílí Tygři budou znovu hodně kousat.
Samozřejmě. Liberec vyhrál základní část a jeho kvalita je nezpochybnitelná. Ale myslím si, že my jsme také dobře připraveni a bude to boj až do konce.

Nezaujatého fanouška musí vaše semifinále strhnout, zatím je to parádní hokej. Jak se vám první dva zápasy líbily?
Myslím si, že je to super pro lidi. Je to napínavé, jsou v tom emoce a spoustu fyzických kontaktů. Bude to dlouhá série a myslím si, že to bude stát ještě hodně sil. Už se nemáme čím moc překvapovat, budou rozhodovat maličkosti.

Sestřih 2. semifinále Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz