Semifinalisté MSJ ve WSM Lize: Kaut pomůže Stadionu a Klouček Kladnu

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Pardubice zapsaly na střídavé starty do WSM Ligy brankáře Milana Kloučka (Kladno) a útočníka Martina Kauta (Litoměřice).

Nový fanshop

Dušan Salfický, generální manažer Dynama, k tomu na klubových stránkách řekl: „Oba zůstávají členy našeho A-týmu, pro jejich růst je ale prospěšné, aby hráli co nejvíce zápasů v dospělé soutěži. Domluvili jsme se na režimu střídavých startů s Kladnem a Litoměřicemi do konce letošní sezony. Využijí je hlavně v době olympijské přestávky."

Milan Klouček už ve WSM Lize v této sezoně chytal – za Litoměřice. Martin Kaut ve druhé nejvyšší soutěži dosud nenastoupil. „Plánujeme, že by se oba přesunuli do prvoligových týmů v době, kdy my nebudeme hrát. Budou tak i v době extraligové přestávky zápasově vytíženi. Oba získají v novém prostředí cenné zkušenosti, které se jim mohou do dalších let hodit,“ dodal Salfický pro hcdynamo.cz.

„Střídavých startů využijí hlavně v době olympijské přestávky."

Klouček s Kautem se na přelomu roku zúčastnili juniorského mistrovství světa. První jmenovaný byl brankářským náhradníkem, Kaut patřil k oporám dvacítky, která po letech strádání konečně proklouzla přes čtvrtfinále.

Osmnáctiletý útočník odehrál v této extraligové sezoně 26 zápasů s bilancí 3+3. Ve WSM Lize už působí jeho starší bratr Tomáš, který hraje za Kladno. Na zajímavý bratrský souboj by mohlo dojít 10. února.

Soupiska HC Stadion Litoměřice

Brankáři: Tomáš Král, Martin Michajlov, Jakub Škarek, Adam Wolf.

Obránci: Lukáš Doudera, Michael Gaspar, Lukáš Chalupa, Martin Jandus, Jiří Jebavý, Radek Jeřábek, David Kvasnička, Dominik Málek, Aleš Pavlas, Ondřej Smetana, Jan Strejček.

Útočníci: Vítězslav Bílek, Martin Kaut, Jaroslav Dvořák, Filip Hanták, Martin Havelka, Filip Helt, Filip Jirásek, Martin Kadlec, Jaroslav Kalla, Matyáš Kantner, Petr Kodýtek, Vojtěch Komárek, Daniel Kusý, Ondřej Machala, Patrik Miškář, Radovan Pavlík, Radek Pilař, Aleš Půlpán, Ivan Řehoř, Josef Stříbrný, Jaroslav Šimeček, Radim Toman, Jan Václavek, Milan Valášek, Lukáš Válek, Jan Veselý, Pavel Zajan.

Soupiska Rytířů Kladno

Brankáři: Lukáš Cikánek, Miroslav Kopřiva, Milan Klouček, David Stahl, Jiří Švihálek.

Obránci: Jurij Repe, Petr Štindl, Petr Hořava, Matyáš Zelingr, Martin Kehar, David Štich, František Matula, Václav Veber, Dominik Havelka.

Útočníci: Jan Kloz, Adam Kubík, David Tůma, Jakub Strnad, Patrik Machač, Matěj Pekr, Ladislav Zikmund, Tomáš Kaut, Anton Kurjanov, Miloslav Hořava, Roman Přikryl, Tomáš Redlich, Linus Svedlund, Tomáš Vildumetz, Štěpán Bláha, Krešimir Schildhabel, Petr Patyk, Vincent Keszi.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz