Šelepněv se vrací do Běloruska. Proč odmítl nabídku z Česka?

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

Poté, co mu Vsetín nenabídl novou smlouvu, se brankář Jan Šelepněv rozhodl pro návrat do rodného Běloruska. Podepsal roční kontrakt s ambiciózním Junostěm Minsk.

MS žen 2021

„Jan měl po skončení sezony nabídku z Česka. Prioritou pro něj bylo hrát i v další sezoně první ligu," prozrazuje ovšem Pavol Čislikovský z agentury MAXIM HOCKEY AGENCY, která Šelepněva zastupuje.

Proč se tedy Šelepněv vrací do Běloruska?

„S manželkou v srpnu očekávají přírůstek do rodiny. Proto se rozhodl, že pro jeho rodinu bude lepší, když nadcházející sezonu odehraje doma v Bělorusku," vysvětluje Čislikovský.

S Junostěm bude Šelepněv jistě bojovat o běloruský titul, navíc si zachytá v Champions Hockey League. A kdo ví, možná přijde ještě jiná velká šance – Junosť je totiž farmou Dinama Minsk, který působí v KHL.

„V budoucnu by se ale do první ligy velmi rád vrátil," uvedl pro hokej.cz Čislikovský.

Šestadvacetiletý Šelepněv přišel na Vsetín loni v létě. Po sezoně v Asijské hokejové lize – pro fanoušky byl tedy velkou neznámou.

Lapač si ale běloruského gólmana rychle zamiloval.

Šelepněv dával do hry emoce a ještě větší emoce ukazoval při děkovačkách. „Na Vsetíně se mu moc líbilo. Nikdy nezapomene na skvělé spoluhráče a fantastické fanoušky," vzkazuje hráčův agent.

Dosud potvrzené změny ve VHK ROBE Vsetín

Příchody
Ondřej Bláha (G, Havířov)
Branislav Rehuš (Ú, Havířov)
David Tůma (Ú, Litvínov)
Jakub Doktor (Ú, České Budějovice)
Vlastimil Dostálek (Ú, Jihlava)
Martin Dudáš (O, Košice)
Lukáš Volf (Ú, Prostějov)
Martin Procházka (Ú, Mladá Boleslav)

Odchody
Jan Šelepněv (G, Junosť Minsk, BĚL)
Peter Mikuš (O, Nové Zámky)
Tomáš Frolo (O, nově kondiční trenér)
Dominik Rudl (O)
Luboš Rob (Ú, Plzeň)
Roman Rác (Ú)
Mitchell Theoret (Ú)
Ondřej Kopta (Ú, Nice, FRA1)
Tomáš Pitule (Ú)
Tomáš Vávra (Ú)
Jakub Jenáček (O, Třebíč)

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

Aktuální kádr VHK ROBE Vsetín

Brankáři: David Gába, Ondřej Bláha, Jakub Málek, David Sachr.

Obránci: Jiří Drtina, Radek Jeřábek, Tom Ondračka, Ondřej Slováček, Jakub Teper, Michal Hryciow, Ondřej Holomek, Martin Dudáš.

Útočníci: Vít Jonák, Antonín Pechanec, David Tůma, David Vítek, Vojtěch Šilhavý, Adam Hořanský, David Březina, Radim Kucharczyk, Jakub Doktor, Branislav Rehuš, Vlastimil Dostálek, Lukáš Volf, Martin Procházka, Jiří Karafiát, Daniel Klímek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz