Sekáč mění Kazaň za CSKA Moskva, Hanzl pokračuje ve Spartaku

Foto: Aleš Krecl

30. dubna 16:56

Václav Jáchim

Dva čeští reprezentanti, kteří jsou v přípravě na mistrovství světa, mají jasno o dalším působišti. Jiří Sekáč zvažoval odchod do NHL, podle informací z ruských médií ale zůstane v Kontinentální lize – po odchodu z Kazaně má namířeno do CSKA Moskva. Dres konkurenčního Spartaku bude oblékat Robin Hanzl.

HokejkaTV

Stěhování Sekáče zatím klub ani hráč oficiálně nekomentují, stát by se tak mělo nejdřív 1. května. Podle ruských zdrojů je ale přesun českého útočníka do CSKA domluvený.

Foto: ak-bars.ru

Bývalý hokejista Montrealu, Chicaga, Anaheimu či Arizony dosud nastupoval za Kazaň, s níž loni slavil Gagarinův pohár. Letos klub neuspěl, posléze bylo jeho představiteli oznámeno, že se s několika hráči rozloučí. Vedle domácích opor byli zmiňováni Švéd Anton Lander a Jiří Sekáč.

Reprezentační útočník původně hovořil o možném návratu do NHL, odkud měl nabídky, nicméně realitou bude setrvání v Rusku. CSKA Moskva je špičková organizace, čerství vítězové Gagarinova poháru mají vynikající finanční možnosti a tím pádem i kvalitní hráčský kádr.

Foto: spartak.ru

Za CSKA v nedávné minulosti hrával Ondřej Němec, předtím třeba Jan Marek, Tomáš Netík, Petr Čáslava, Dušan Salfický. Poslední dobou našinci v sestavě slavného týmu chyběli, Jiří Sekáč tuhle skutečnost změní. Vedení CSKA Moskva získalo jeho práva od Kazaně výměnou za ty na beka Igora Ožiganova, jenž se má vracet do vlasti po angažmá v Torontu.

Jasno o nejbližší budoucnost má také Robin Hanzl, který bude hrát nadále za Spartak Moskva. Reprezentační útočník se s vedením účastníka KHL dohodl na nové roční smlouvě. Bývalý hokejista Litvínova sehrál v letošní sezoně za Spartak 68 utkání, zaznamenal 12 gólů a 20 nahrávek. Předtím působil v Nižněkamsku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz