Šéf Pardubic šokoval zveřejněním soukromé konverzace s Rolinkem

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Pardubičtí fanoušci těžce koušou konec dlouholetého kapitána a srdcaře Tomáše Rolinka. Viní z něj generálního ředitele klubu Martina Sýkoru, který se rozhodl reagovat na Twitteru.

HokejkaTV

Nejvyšší představitel pardubického klubu se ohradil proti videu, které zkušený útočník o den dřív zveřejnil na Facebooku své manželky. „Z jeho videa je mi smutno, protože právě já byl mediátorem celé situace,“ postěžoval si Martin Sýkora.

Tomáš Rolinek uvedl, že se v těžkém období, kdy byl trenéry odstaven, cítil jako páté kolo u vozu a nikdo s ním nemluvil. Právě to se šéfa Dynama nejvíc dotklo, protože má jednoznačně pocit, že s mistrem světa z roku 2010 komunikoval až až.

„Udělal jsem maximum v komunikaci mezi trenérem a hráčem, i když jsem to mohl hodit na sportovního manažera. Osobních setkání s Tomášem bylo více,“ prohlásil Sýkora s tím, že Rolinka nikdo vyhodit nechtěl, a že o sestavě rozhoduje trenér.

Když si pak v jedné reakci na svůj příspěvek přečetl, že je lhářem, sáhl k dost netradičnímu kroku a zveřejnil část soukromé konverzace mezi ním a teď už bývalým hráčem, což nejspíš udělal jako vůbec první klubový funkcionář v českém prostředí.

„Ahoj, volal jsi agentovi. Já tě nenatřel, to už vytahuješ slova z vět,“ začal Rolinek konverzaci a snažil se Sýkorovi vysvětlit, že svými slovy nemířil na něj, ale na kouče. „Já se ve finále na tebe nezlobím, já s tebou jednal fér,“ zakončoval pak.

Generální ředitel a předseda představenstva klubu na to zareagoval, že lidi to berou tak, že za všechno může právě on. „Přitom já se snažil, aby všechno fungovalo,“ uvedl k aféře kolem Tomáše Rolinka, jenž ve středu skončil na vlastní žádost.

Středeční vyjádření Tomáše Rolinka

„Chtěl bych uvést pár věcí na pravou míru, co stojí za mým koncem v Dynamu. Vyrojí se spousta fám, spekulací, lží. Když jsem byl vyřazený mimo sestavu před zápasem v Litvínově, což byl pátek, nikdo mi nic nevysvětlil. Čtyři dny se se mnou nikdo nebavil, byl jsem jak páté kolo u vozu. V úterý jsem poprosil Martina Sýkoru, ať mi sjedná schůzku mezi ním a trenérem Lubinou. Tam jsem se od trenéra dozvěděl, že prý zbrojím proti němu, že schválně prohráváme, že ho chci odstřelit. S tím jsem hrubě nesouhlasil a odmítl jsem pod ním trénovat a hrát. Natočil jsem krátké video, kterým jsem chtěl klukům dát klid, že léčím zranění, a pak se vrátím. Šest nejstarších kluků jsem o tom informoval, aby kabina věděla, co se děje. Pak jsem nějak začal trénovat, čtyři dny jsem byl na ledě. Trenér Lubina skončil, myslel jsem si, že se spousta věcí změní, že se dostanu do sestavy a budu zase bojovat za Dynamo. To se nestalo. V nedělním utkání proti Kladnu jsem nebyl v sestavě, v pondělí zase ne, byl jsem v páté lajně. Už jsem toho všeho měl dost, tak jsem požádal vedení, ať mi rozváže kontrakt, protože za tu dobu mi nikdo nic nevysvětlil. Kromě toho jednoho rozhovoru, který jsem sám inicioval, se se mnou nikdo nebavil. Tak jsem rozvázal smlouvu. Přeju Dynamu všechno nej, ať to kluci zvládnou, uhrajou si body a hlavně ať Dynamo žije dál. Nejde vůbec o mě, ale o Dynamo. Doufám, že ho nic nepoloží a bude tady pořád. Hodně štěstí fanouškům, hráčům, Dynamu.”

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz