Sedmnáctka schytala od Švédů debakl a v Basileji skončí třetí

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Reprezentace do sedmnácti let uzavřela turnaji pěti zemí v Basileji vysokou prohrou se Švédském, a tak skončí v elitním evropském měření třetí. Čestný zásah českého výběru proti Tre Kronor vstřelil Sebastián Malát, jenž však v závěru vyfasoval trest ve hře.

HokejkaTV

Úvod utkání byl protkán vyloučeními, což nakonec přišlo k duhu Švédům. Nabídnutou přesilovku využil po šestnácti vteřinách Emil Andrae, jenž v osmé minutě otevřel skóre utkání. Přibližně pět minut před koncem první třetiny si Češi vybrali černou chvilku, jelikož se v rozmezí osmdesáti vteřin prosadili Mateusz Szurowski a William Eklund.

Jelikož se po 49 vteřinách v prostřední části prosadil Daniel Ljungman, bylo o vítězi téměř jistě rozhodnuto. Český výběr se zvedl před polovinou základní hrací doby, když si zahrál dvě po sobě jdoucí početní výhody, přičemž tu druhou i využil. Vyražená rána Baláže skončila na holi Sebastiána Maláta, který ránou do odkryté části klece zkorigoval na 1:4.

Pátý zásah Tre Kronor a první Oskara Magnussona vyhnal z brány mladého českého brankáře Filipa Maláče, jehož nahradil Pavel Čajan. Ani ten nebyl ušetřen, jelikož zanedlouho inkasoval z hole Oskara Olaussona.

I do třetího dějství vlétl soupeř hodně rychle a po 34 vteřinách Szurowkiho sporná rána, která se od horní tyčky odrazila dolů a ven z branky, byla posouzená jako gólová. Další průběh byl protkán vyloučeními na obou stranách, z čehož nakonec vzešla přesilovka čtyři proti třem pro Švédsko, a to i kvůli trestu ve hře pro Maláta.

V 54. minutě Szurowski nadvakrát protlačil puk za vyjetého Čajana, takže Eklund už měl v brankovišti volnou cestu k druhému zásahu v duelu. Češi tak ve svém posledním duelu inkasovali osm gólů a bez ohledu na výsledky závěrečného dne skončí v Basileji třetí.

Záznam utkání:

ŠVÉDSKO – ČESKO 8:1 (3:0, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Andrae (Torgersson, Hallen), 14. Szurowski (Magnusson, Nordlund), 15. Eklund (Olausson, Garfve), 21. Ljungman (Nordlund, Szurowski), 31. Magnusson (Wallinder, Szurowski), 35. Olausson (Eklund), 41. Szurowski (Eklund, Olausson), 54. Eklund (Szurowski, Ljungman) – 28. Malát (Baláž, Chlubna).
Rozhodčí:
Gianinazzi, Weber – Humair, Schlegel.
Vyloučení: 
8:9, navíc Hrádek 10 minut a Malát (oba Česko) trest ve hře.
Využití:
3:1.
Nejlepší hráči:
Mateusz Szurowski – Jakub Malý.
Švédsko:
Clang – Andrae, Grans, Nordlund, Wallinder, Lööf, Styf – Hedlung, Torgersson, Hallen – Magnusson, Ljungman, Szurowski – Eklund, Garfve, Olausson – Ekmark, Stenman, Eriksson – Barklund. Trenér: Akerblom.
Česko:
Maláč (31. Čajan) – Vacík, Baláž, Hampl, Hrádek, Kovář, Naar, Kremláček, Malák – Chlubna, Malát, Gut – Ivan, Matěj, Macháček – Handl, Cikhart, Stehlík – Vrhel, Adamec, Malý. Trenéři: Beran, Skuhrovec a Procházka.

ŠVÝCARSKO – FINSKO 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 7. Ottavainen (Lambert), 33. Niemi (Paaso, Lambert), 45. Luoto (Viro, Sedoff), 45. Korpialho (Mäenpää, Viro), 51. Uusikartano (Ottavainen).

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Švédsko 3 3 0 0 0 16:4 9
2. Finsko 3 2 0 1 0 9:4 7
3. Česko 4 2 0 0 2 9:12 6
4. Rusko 3 0 1 0 2 7:10 2
5. Švýcarsko 3 0 0 0 3 1:12 0

Další program turnaje v Basileji

Neděle 14. dubna:
11:00 Finsko – Švédsko
14:30 Rusko – Švýcarsko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz