Sedláček po kiksu: Asi vezmeme pytel brambor. Sparta má přesto rekord

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

28. listopadu 2019, 11:00

Jan Šimek

Dostal asi nejkurióznější gól ve své kariéře, jinak ale brankář Sparty Jakub Sedláček předvedl proti Vítkovicím povedený výkon a několika vynikajícími zákroky pomohl pražskému celku k desátému venkovnímu vítězství v řadě. Sparťané tak vytvořili nový extraligový rekord.

Esport hokejová liga

Gól Petera Tršky zkraje třetí třetiny připravil gólmana Pražanů o čisté konto. „Podcenil jsem to. Chtěl jsem to hned hrát, a jak se to drbalo, přeskočilo mi to hokejku. Pak jsem ztratil výhled a byl to gól. Moje chyba,“ nehledá výmluvy.

„Dělal jsem si místo, že budu hrát rovnou na naše hráče. Trénujeme to tak, nechceme puky držet, chceme vše hrát. Byl jsem celým tělem natočený, promáchl jsem a puk letěl… a přeletěl. Tam musí jít hokejka a pod to lapačka, tohle se učí v žácích,“ směje se.

Co s brankářem podobný gól udělá? „Člověk na to musí co nejrychleji zapomenout. Takový gól dostane každý brankář. Někdo přes celé hřiště, jiný od červené, já teď od modré. Občas se to zkrátka stane,“ přiznává.

Slovenský zadák Vítkovic Peter Trška řekl, že podobný gól v životě nedal. „Tohle je asi ten nejhorší gól, co jsem inkasoval. Naštěstí jsem od červené nebo přes celé nedostal,“ pokračuje Jakub Sedláček.

Sestřih utkání Vítkovic – Sparta

Co na to trenér sparťanských brankářů Petr Přikryl? „Vezmeme si pytel brambor a budeme to nahazovat. Třicet brambor za sebou,“ směje se. „Ale ne, tohle se fakt stane,“ dodává.

Zkušený gólman si musel v kabině určitě vyslechnout řadu vtípků a narážek. „Tohle je ta dobrá strana. Daří se nám, takže se na to dá rychle zapomenout. Dostali jsme jeden gól – můj. Kdybychom prohráli třeba 3:4, tak to jde na mě a vypadalo by to úplně jinak,“ uvědomuje si Sedláček.

Gól Petera Tršky od vlastní modré

Ten jinak podržel Spartu několika vynikajícími zákroky. „Ve druhé třetině byli domácí nebezpeční. Párkrát nás zavřeli, a kdyby dali na 1:1, mohlo to vypadat jinak. Potrefovali to ale do mě,“ hlásí.

Sparta zvítězila ve Vítkovicích 3:1, venku tak uspěla už podesáté v řadě a vytvořila nový extraligový rekord. Pražané překonali rekordní série Pardubic (sezony 2009/10 a 2010/11) a Zlína (sezona 2012/13). „První třetinu jsme odehráli famózně, tam měli jen pár střel. Ve druhé jsme polevili a domácí měli šance. Pak jsem je trošku do hry dostal já, ale okamžitě jsme to uzavřeli. Klobouk dolů,“ uzavírá Jakub Sedláček.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz