Sedláček, Blain, Klíma, Bukarts, Kudrna. Sparta si pojistila pětici hráčů

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Jména nových posil mohou vzhledem k extraligovým zvyklostem ohlásit nejdřív 1. května, představitelé pražské Sparty tedy prozatím nabízejí výčet hráčů, s nimiž se dohodli na prodloužení spolupráce. Dres Pražanů budou nadále oblékat brankář Jakub Sedláček, obránce Jérémie Blain (na snímku), útočníci Roberts Bukarts, Kevin Klíma a Andrej Kudrna.

Nový fanshop

Novou smlouvu se Spartou uzavřel Jérémie Blain, který do klubu přišel loni z rakouské EBEL. Během sezony nasbíral 29 bodů a byl třetím nejproduktivnějším sparťanem „„Naplnil očekávání, která jsme do něj před sezonou vkládali. I proto jsme si ho pojistili i pro následující sezonu. Věříme, že bude pilířem naší obrany,“ uvedl na stránkách hokejové Sparty sportovní manažer Michal Broš.

Ve Spartě pokračuje Andrej Kudrna. Slovenský reprezentant je Pražanům věrný od roku 2015, dres týmu bude oblékat i nadále. „V poslední sezoně střídal období dobrých výkonů s těmi slabšími. Očekáváme od něj, že jako jeden ze služebně nejstarších hráčů převezme roli jednoho z lídrů týmu a bude jedním z ofenzivních tahounů,“ připomněl Broš.

Foto: hcsparta.cz

Další trio naopak do Sparty dorazilo v průběhu minulého ročníku. Brankář Jakub Sedláček posílil Spartu poté, co se ve Zlíně rozhodli angažovat Libora Kašíka. Kevin Klíma přišel z Kadaně, přičemž krátce oblékal dres Pirátů. Lotyšský útočník Roberts Bukarts zase do Sparty putoval z Třince výměnou za Petra Vránu.

V brankovišti zůstanou nadále k dispozici Matěj Machovský a zmíněný Jakub Sedláček, jenž se s vedením klubu dohodl na dalším působení. „Spolupráce brankářů fungovala a jsme přesvědčení, že jsme našli opravdu spolehlivou a stabilní brankářskou dvojici," poznamenal sportovní manažer klubu.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Už v průběhu sezony klub oznámil, že ve Spartě zůstávají Lukáš Pech, Jan Piskáček nebo objev Lukáš Rousek. Teď totéž platí u Kevina Klímy. „Měl vynikající začátek a slabší konec. Dokázal ale pozvednout jeden útok a vytvořit s Lukášem Rouskem nebezpečnou dvojici. Vidíme v něm velký potenciál do budoucna,“ řekl Broš o synovi někdejšího skvělého útočníka Petra Klímy.

Za Spartu bude příští sezonu nastupovat Roberts Bukarts, pro něhož je pražské angažmá třetí extraligovou štací v jeho kariéře. „Měli jsme opci do konce března, kdy jsme se museli rozhodnout, zda u nás bude pokračovat. Po jednáních a úpravě podmínek došlo k dohodě, zájem na tom měly obě strany. Věříme, že po určitém útlumu a aklimatizaci v našem klubu Roberts naváže na vynikající výkony z předchozích sezon," uzavřel Michal Broš.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz