Se Žďárem trénuje Lukáš Jícha. Zájem je i o Lojka a Březinu

Foto: René Rámiš, hokejzr.cz

Tři posily z WSM Ligy by mohl získat Žďár nad Sázavou. Plameny jednají s obráncem Martinem Lojkem (na fotce) a dále s útočníky Lukášem Jíchou a Davidem Březinou.

Jágr Chance liga

Jícha s Březinou loni působili v Jihlavě, po postupu do extraligy s nimi ale Dukla ukončila spolupráci. „David zatím nemá jiné nabídky a rád by tu hrál," řekl pro hokejzr.cz manažer Plamenů Miloslav Šimon.

Březina by se jistě zařadil k nejlepším hokejistům druhé ligy. Vždyť i o soutěž výš byl nebezpečný – v předcházejících dvou sezonách vstřelil přes deset gólů. V sestavě Dukly nechyběl ani v play off a v baráži. Ve Žďáře už krátce hrál. A exceloval – v jedenácti duelech sezony 2015/2016 dal dvanáct gólů a přidal pět asistencí.

S vysočinským týmem se už připravuje Březinův spoluhráč z Jihlavy a žďárský odchovanec Lukáš Jícha. Důrazný dvaadvacetiletý útočník má zkušenosti z 95 prvoligových duelů (4+5). 

O comeback se navíc pokusí jeho starší bratr Martin. Také on kdysi bojoval za Duklu, před třemi lety ale přerušil kariéru. „Teď chce oprášit brusle a určitě dostane opět šanci," okomentoval Šimon situaci čtyřiadvacetiletého obránce.

„David Březina zatím nemá jiné nabídky a rád by tu hrál."

Velkou posilou by mohl být zkušený bek a klubový odchovanec Martin Lojek, který hrál loni za Třebíč a v 54 zápasech získal pět asistencí. „Martin skončil v Třebíči, zatím jsme se ale napevno nedomluvili," uvedl Šimon. Lojek by patřil k nejvýraznějším osobnostem druhé ligy. Není to tak dávno, ani ne deset let, co hrál v NHL za Floridu. Jiným úspěchem bezmála dvoumetrového čahouna je extraligový titul s Třincem. 

Tím by ovšem posilování Plamenů nemuselo skončit. „Ještě jednáme o příchodu jednoho obránce, který patří mezi špičku ve druhé lize. Zatím to vypadá nadějně," citují Šimona klubové stránky.

Kdo ve Žďáru naopak končí, a to na vlastní žádost, jsou zadák Adam Rašner a veterán Michal Kaňka. Hlavním trenérem zůstává Michal Konečný a jeho asistentem je nově Radovan Biegl.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz