Se Spartou se nám hraje dobře, září Roman. Dal tři góly, do obou branek

Foto: hcsparta.cz

1. listopadu 2018, 10:05

Adam Bagar

Útočník Ondřej Roman teď po slabším začátku hraje ve formě, na Spartě byl znovu hodně vidět a pomohl Vítkovicím k cenné výhře 4:1. Dal dva góly, vlastně tři, když se podílel i na jediné trefě pražského týmu.

partneři českého hokeje

„S prvním týmem tabulky jsou to určitě cenné body. Myslím, že se zápas musel líbit také divákům. Bylo to tvrdé, pěkné utkání, i když některé góly byly takové nepěkné. Každopádně výhru ze Sparty bereme,“ pokyvuje Ondřej Roman, který otevřel skóre už v čase 1:55.

Sparťané přitom do zápasu vlétli a ještě předtím měli několik velkých šancí. „Věděli jsme, že na nás vlítnou a že hrají v laufu. Bylo hodně důležité, že jsme to přestáli a dali rychlou branku. Myslím, že pak už jsme drželi delší část pomyslného lana my,“ líčí vítkovický bojovník.

Ten pak zažil i smolný moment, když si ve druhé části srazil puk do vlastní sítě. „Lukáš Pech to střílel zpoza brány a já si to tam hodil defakto sám. Byl to můj hráč, ujel mi, tak jsem to chtěl ještě hasit a uhasil jsem to tak, že jsem si hodil puk sám do branky,“ popisuje hořce.

Ještě v prostřední třetině ale vrátil Vítkovicím vedení, když nenápadnou střelou od mantinelu zaskočil Matěje Machovského. „Viděl jsem tam někoho z našich, tak jsem nahrával a kotouč se nějak odrazil od brusle bránícího hráče. Myslím si, že gólman to ani neviděl,“ hlásí.

Sparta další obrat ve třetí části, jako v Liberci a Hradci Králové, nepředvedla. Vítkovice už si vedení pohlídaly. „Říkali jsme si, že když prohrávají, tak hrají hodně na riziko a vychází jim to. Ale znovu jsme ukázali, že když vedeme, tak už to většinou dotáhneme do vítězného konce.“

„Osobně jsem byl plný sil a cítil jsem se výborně. Možná k tomu pomohly i góly.“

Vítkovické v minulých dnech trápila viróza, ale na Spartě už vypadali fit. „Někteří kluci měli střevní potíže, zimnici, já měl teplotu a necítil jsem se dobře. Kluci to s Pardubicemi zvládli a na Spartě už jsme nastoupili v podstatě v plné sestavě, což bylo super,“ těší Romana.

„Osobně jsem byl plný sil a cítil jsem se výborně. Možná k tomu pomohly i góly,“ dodává po výhře 4:1. Ostravané bodovali proti oblíbené Spartě už podesáté za sebou. „Vyhovují nám týmy, které hrají hokej. S některými je to sekaná, ale s celky z vrchu se nám hraje dobře.“

Foto: hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz