Schytali debakl a desítka jim uniká. Na Vítkovice jsme neměli, ví Piráti

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

31. ledna 2018, 18:03

Jan Šimek

Chomutovští hokejisté se ne a ne probít do desítky zajišťující účast v předkole play off. Piráti sice doma přemohli Kometu, z posledních čtyř zápasů to ale byla jejich jediná výhra. Jinak počítají jen porážky v Hradci Králové, na ledě Jihlavy a naposledy ve Vítkovicích, kde Chomutov dostal naloženo sedm branek. V tabulce se nyní krčí na dvanácté pozici. Desátý Liberec má čtyřbodový náskok v kapse a navrch jedno utkání k dobru. Piráti tak musí rychle zabrat.

Nový fanshop

„Řekli jsme si, že se musíme připravit na jejich nástup a hned v prvním střídání dostaneme gól, což je samozřejmě špatně. Pak se nám sice podařilo vyrovnat a stav 1:2 po první třetině byl pro nás relativně mírumilovný. Ve druhé části jsme ale udělali chyby, hráli jsme furt v oslabení a dostali jsme tuším tři góly. Za stavu 1:5 už se s tím dá těžko něco dělat,“ přiznává Ronald Knot.

Právě v přesilovkách Ostravané rozhodli, radovali se v nich hned třikrát. „Když dostaneme tři góly v oslabení, je to hodně. Nemluvě o tom, že jsme jich odehráli spoustu a gól jsme nedostali. Tohle by se určitě nemělo stávat,“ pokračuje chomutovský obránce.

Nutno připomenout, že vítkovické góly v přesilovkách nepadly po žádném klasickém zámku. „To tedy ne. Ve třetí třetině tam přijede Olesz, prokráčí přes naše pásmo sám mezi čtyřmi hráči, a pak dá bekhendem gól. To je prostě špatně. Neřeknu, kdyby nás při přesilovce nějak rozebrali, ale to jsou góly, které bychom neměli dostávat,“ ví třiadvacetiletý zadák.

Jan Výtisk: Po prvním hitu jsem se cítil dobře

Hostujícímu celku dělala potíže agresivní hra Vítkovic. Zejména chomutovští útočníci dostali pocítit, že se na led vrátilo vítkovické kladivo Jan Výtisk, který rozdal šest tvrdých hitů. „Vím, že Honza Výtisk dlouho nehrál a všiml jsem si, že nastoupil. Určitě to ale nebylo tak, že bychom přišli do šatny a kluci říkali: Ty jo, to nás ten Výtisk zase rozmázl,“ pousměje se.

Zápas byl pevně v režii Ostravanů, jasná výhra ovšem dostala trhliny ve třetí třetině. Piráti se totiž dvěma zásahy dostali na dostřel. Ze stavu 1:5 na 3:5. „Řekli jsme si, že nemáme co ztratit, že to prostě zkusíme a buď nějaké góly dáme, nebo jich pět či deset dostaneme. Za stavu 1:5 už je asi jedno, jestli to skončí 1:5, nebo 1:10. Hned v prvním střídání jsme dali gól, pak druhý. Když to bylo 3:5, vypadalo to, že bychom ještě mohli mít jakžtakž nějakou šanci, ale zase uděláme faul, jdeme do oslabení a dostaneme gól,“ štve Knota.

„Vítkovická hra nám dělala dvě třetiny problém. Objevovaly se v ní věci, které dneska v rozhodují – tlak do brány, úžasné zakončení a hodně stínění před gólmanem. Co nás zdobilo minulé roky, tedy agresivní hokej na hranici faulů, s tím jsme se vůbec nedokázali vypořádat,“ přiznává chomutovský asistent trenéra Jan Šťastný.

„Až za stavu 5:1 jsme ukázali, že hokej hrát umíme. Nadechovali jsme se, ale bylo pozdě. Domácí byli tak rozjetí, že jsme na ně neměli,“ dodává parťák Vladimíra Růžičky. „Celkově jsme hráli blbě jako tým. Nebylo to o tom, že by jeden hráč udělal chybu. Nezbývá nám nic jiného než porážku hodit za hlavu a vyhrát příští zápas,“ připojuje Knot.

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA – Piráti Chomutov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz