Sborná s plnou parádou: Dacjuk, Gusev a dalších 11 olympijských vítězů

Když ruská sborná hraje domácí podnik Euro Hockey Tour, je to pokaždé s plnou parádou. Platí to i tentokrát. Trenér Ilja Vorobjov bude mít příští týden k dispozici všechna esa, ruským fanouškům se představí Pavel Dacjuk (na snímku), Nikita Gusev a dalších jedenáct olympijských vítězů z Koreje.

Jágr Chance liga

Není se co divit. Vedle mistrovství světa je Channel One Cup pro Rusy hlavní akcí sezony. Dva duely sehraje sborná v Moskvě, přičemž pořadatelé pokaždé hlásí dlouho dopředu vyprodáno. Utkání Ruska s Finskem proběhne v neděli 16. prosince v Petrohradě, na moderním fotbalovém stadionu pod otevřeným nebem.

Hlavní reklamním tahákem akce je Pavel Dacjuk, což ostatně platí také pro následný venkovní duel KHL s účastí SKA Petrohrad. Těžko si lze představit, že by někdejší hvězda Detroitu chyběla. Zainteresované persóny učinily v tomto ohledu dohodu už na podzim, kádr sborné připomíná staré časy z minulé olympijské sezony.

21 z 29 nominovaných hráčů totiž působí v Petrohradě nebo CSKA Moskva. Tým z města Něvě dodá jedenáct reprezentantů, moskevští rivalové pak o jednoho méně. Ostatní kluby zastupují Jelesin, Loktionov (oba Jaroslavl), Kadějkin, Burdasov (oba Ufa), Bobkov (Omsk), Pedan (Kazaň), Vasiljevskij (Jekatěrinburg) a Antipin (Magnitogorsk).

Trenér Vorobjov pozval celkem třináct olympijských vítězů, zlatou medaili z her v Pchjongčchangu mají Sorokin, Šesťorkin, Gavrikov, Nestěrov, Dacjuk, Gusev, Barabanov, Prochorkin, Kablukov, Grigorenko, Kaprizov, Andronov a Tělegin. Oproti očekávání chybí poslední dobou velmi produktivní Šipačov, nadaný mladík Michejev z Omsku či třeba Chochlačev ze Spartaku Moskva.

Řada potenciálních reprezentantů se ve stejném termínu představí na turnaji ve švýcarském Lucernu, kde vedle domácích a ruského olympijského týmu hrají také Slováci a Rakušané. Elitní sborná vsadila na zkušenost. Do domácího turnaje vstoupí ve čtvrtek 13. prosince duelem proti Švédsku, s českou reprezentací hrají Rusové v sobotu 15. prosince. Den poté uzavřou akci zmíneným zápasem venku proti Finsku.

Nominace Ruska na Channel One Cup (13. – 16. prosince 2018, Moskva, Petrohrad a Tampere):

Brankáři:
Ilja Sorokin (CSKA Moskva), Igor Šesťorkin (Petrohrad), Igor Bobkov (Omsk).

Obránci:
Vladislav Gavrikov, Vasilij Tokranov (oba Petrohrad), Nikita Nestěrov, Artěm Blažijevskij, Michail Naumenkov (všichni CSKA Moskva), Alexej Vasiljevskij (Jekatěrinburg), Viktor Antipin (Magnitogorsk), Andrej Pedan (Kazaň), Alexander Jelesin (Jaroslavl).

Útočníci:
Pavel Dacjuk, Nikita Gusev, Nikolaj Prochorkin, Ilja Kablukov, Alexander Barabanov, Jevgenij Ketov, Sergej Plotnikov, Andrej Kuzmenko (všichni Petrohrad), Michail Grigorenko, Kiril Kaprizov, Ivan Tělegin, Sergej Andronov, Maxim Šalunov, Anton Slepyšev (všichni CSKA Moskva), Andrej Loktionov (Jaroslavl), Alexander Kadějkin, Anton Burdasov (oba Ufa).

Trenér: Ilja Vorobjov.

Program turnaje Channel One Cup 2018:

Čtvrtek 13. prosince:
17:30 Finsko – Česko (Tampere)
18:45 Švédsko – Rusko (Moskva)

Sobota 15. prosince:
11:30 Finsko – Švédsko (Moskva)
15:45 Rusko – Česko (Moskva)

Neděle 16. prosince:
14:00 Česko – Švédsko (Moskva)
17:00 Rusko – Finsko (Petrohrad, utkání venku)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz