Šatný vyměnil Piráty za Boleslav: Tým vypadá dobře, snad uděláme úspěch

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Zajímavě buduje svůj tým dorost Mladé Boleslavi pod novým trenérem Petrem Hakenem. Mezi opory Bruslařů by měl patřit i reprezentační brankář Oliver Šatný, jenž se do středočeského klubu vydal z Chomutova.

HokejkaTV

Zanedlouho šestnáctiletý gólman odchytal v Chomutově dvě akademické sezony. V té první pomohl dorostu Pirátů postoupit mezi nejlepších osm týmů, v druhé se s nimi alespoň vyškrábal do play off z nižší skupiny a k tomu už čtyřikrát naskočil i za juniorku.

Další starty ale nepřidá, přestoupil totiž do Mladé Boleslavi. „Končila mi smlouva a Chomutov to neřešil. Ozvala se Boleslav, poradili jsme se a přišel jsem tam,“ shrnuje Šatný stručně.

Není ale zdaleka jediným hráčem, který pirátskou organizaci opustil. Ta přitom v zázemí a práci s mládeží patřila v poslední dekádě mezi republikovou špičku. „Klub je úžasný, akorát tam byl problém s penězi. Spíš se to ale týkalo áčka. Na mládež se to moc nepřenášelo,“ tvrdí mladík, kromě něhož z Chomutova odešli třeba Chlán s Ouřadou do Prostějova nebo Štefančík s Němcem do severských zemí.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

A naopak – Šatný teď není zdaleka jedinou posilou Mladé Boleslavi. Dorost pod vedením Petra Hakena buduje zajímavé mužstvo. „Doufám, že uděláme nějaký úspěch. Ten tým vypadá dobře, snad něco uhrajeme,“ věří gólman.

Boleslavský dorost nikdy nepatřil mezi extraligovou špičku, ale letos by se to třeba mohlo změnit. „Ještě jsme spolu pohromadě netrénovali, takže těžko říct, jak to bude vypadat. Kluky z Boleslavi ještě úplně neznám. Uvidíme, jak se to vyvine,“ povídá Oliver Šatný.

Sám by se přitom nechtěl v dorostu zastavit, jeho ambice míří i k vyšší kategorii. „Máme domluveno, že bych měl trénovat s juniorkou a začít tam i sezonu. Potom je na mě, jak se mi bude dařit. Měl bych chytat za juniorku a za dorost ty těžší zápasy,“ upřesňuje s tím, že v juniorce se popere o místo se staršími Tadeášem Zeithamlem a Matějem Kmecem. „A z dorostu odešel Marek Stuchlík do Finska. Zůstali tam někteří kluci, co chytali minulý rok za béčko.“

O gólmany je každopádně v klubu postaráno, na starosti je má Radek Haas. „Je to super trenér. Má syna ve dvacítce, i to je podle mě vizitka, že trénovat umí,“ hlásí Šatný. „Je to hodně o morálce. Chce, abychom šli do každého cvičení naplno, abychom dřeli. Potom když dřete, tak od něj přijde odezva, že vás třeba pustí do té juniorky nebo na tréninky s áčkem,“ zmiňuje nová posila.

Brankářskou přípravu si zatím pochvaluje, gólmani dostávají patřičně do těla. „Máme samostatné tréninky, které jsou docela těžké. Chodili jsme i na ledy. Fyzicky jsem na tom docela dobře,“ říká účastník prvního kempu sedmnáctky v Třemošné. „V reprezentaci je to ještě těžší, jsou tady ti nejlepší kluci z republiky,“ hlásí Oliver Šatný.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V národním dresu ho taky čeká tvrdý boj o místo na slunci. Za šestnáctku odchytal tři zápasy proti Slovensku – jeden v lednu a dva v dubnu. Za 167 minut inkasoval jen tři góly, úspěšnost zákroků 95,45 procent dává tušit, že mu první starty vyšly.

„Oťukal jsem se v reprezentaci, vlastně jsem hned v prvním zápase měl i nulu, za to jsem byl rád,“ vzpomíná Šatný na debut v Hodoníně a doufá, že uplynulý půlrok by ho mohl posunout zase dál. „Myslím, že jsem udělal nějaký progres. Musím to přenést do téhle sezony, abych tady odehrál co nejvíc zápasů. Budu čekat na každou příležitost a snažit se ukázat, co nejvíc umím,“ říká bojovně.

Současně přitom tuší, že jakékoli další starty by pro něj už byly zase těžší. To není nic proti Slovákům, ale v sedmnáctce už přece jenom Češi potkají celou světovou špičku.

„Zkusím se na ty akce probojovat. Loni jsem sledoval zápasy, jak kluci hráli proti Rusům, Švédům, Finům... Ti jsou výborní. Bude to určitě jiná liga než Slováci,“ ví mladý gólman.

Prvním zámořským sokem budou už v srpnu Američané. A na podzim reprezentanty čeká kanadský turnaj World Hockey Challenge, bez nadsázky první vrchol jejich kariér. „Bylo by úžasné se tam dostat. Teď je ale červen, tak je ještě zbytečné nad tím přemýšlet,“ dodává pokorně Oliver Šatný.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz