Šance pro mladého beka. Mountfield si ho stáhl ze Slavie

Foto: Karel Švec, hc-slavia.cz

Poprvé v probíhající sezoně oblékne extraligový dres Hradce Králové 21letý Michael Gaspar – nejproduktivnější obránce prvoligové Slavie.

Aplikace Tipsport extraligy

Mountfield v posledních týdnech řeší trable v zadních řadách. Odešel mu Filip Hronek, do Brna pak klub uvolnil Petra Zámorského. Tím víc prostoru dostává v obraně původně útočník Radek Pilař.

Jenže v nedělním utkání na ledě pražské Sparty se během první třetiny zranil Bohumil Jank, Východočeši tak potřebovali znovu doplnit sestavu. Generální manažer Aleš Kmoníček přitom už dříve avizoval, že po žádných posilách se klub aktuálně neohlíží a mezery zaplní z vlastní líhně.

„Pokud bude mít někdo z mladších obránců odpovídající výkonnost, může naskočit. Týká se to třeba Váchala nebo i Naara, který s námi pravidelně trénuje. Sledujeme i další naše obránce v Chance lize,“ uvedl Kmoníček na webu mountfieldhk.cz a zmínil Miroslava Kuklu, Jakuba Mušku, Michaela Gaspara a Štěpána Havránka.

Foto: Jan Vavřina, mountfieldhk.cz

Na Spartě zapsal čtvrtý extraligový start junior Jakub Váchal, do Plzně ale Hradec odjel s jiným, mírně zkušenějším obráncem – ze Slavie si stáhl Michaela Gaspara.

Gaspar tak naváže na čtrnáct extraligových zápasů z loňského ročníku, v nichž zaznamenal tři body (2+1). Nejvyšší soutěž hrál převážně ze začátku sezony, následně jeho místo zaujal Radim Šalda.

Letos nastoupil za Mountfield jen v přípravě, potom zamířil do Chance ligy. Na měsíčním hostování si v sešívaném dresu řekl o další pokračování. Zatím se mu daří velmi dobře, s devíti body (2+7) je nejproduktivnějším obráncem týmu a chlubí se také bilancí +12 v hodnocení účasti na ledě.

Zápas Plzeň – Hradec Králové můžete sledovat od 17 hodin na Hokejka TV.

Foto: Karel Švec, hc-slavia.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz