Šance pro klatovského střelce. Hasman se ukáže v Chance lize

Foto: kozel83.rajce.idnes.cz

Josef Hasman prožívá výtečnou sezonu, ve druhé lize dává téměř gól na zápas a táhne mladý tým Klatov. Výkonů devatenáctiletého útočníka si všimli v Ústí nad Labem, kde bude Hasman do konce ročníku hostovat.

Aplikace Tipsport extraligy

Ve druhé lize mu z řad juniorů nikdo nemůže konkurovat. Hasman první rok mezi dospělými zvládá výborně a po zranění ramene ukazuje své kvality. Mezi střelci v celé soutěži mu s 31 brankami patři čtvrté místo: před ním jsou pouze jména jako Kamil Bříška, David Šafránek nebo Petr Sýkora.

prosincovém rozhovoru mluvil devatenáctiletý útočník o šanci v mateřské Plzni. V extralize se Hasman sice zatím nepředstaví, alespoň po zbytek sezony ale bude nastupovat v Chance lize za Ústí nad Labem.

„Když přišla nabídka Slovanu, byl jsem zaprvé rád, že si mých výsledků někdo všiml a chce mi dát šanci ve vyšší soutěži. Za druhé jsem zároveň uvažoval o tom, jestli se za tak krátkou dobu dokážu zadaptovat a chytit tempo s těmi, kteří v tomto prostředí už delší dobu hrají,“ říká Hasman.

„Když přišla nabídka Slovanu, byl jsem rád, že si mých výsledků někdo všiml a chce mi dát šanci ve vyšší soutěži.“

Mladý talent už za Ústí naskočil ve středečním duelu v Benátkách nad Jizerou. Na ledě strávil něco přes jedenáct minut a do statistik se nezapsal. Hasman má mimo to vyřízené střídavé starty zpátky do Klatov, takže týmu může v případě potřeby kdykoliv pomoct.

Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz

Teď se ale soustředí na ústeckou epizodu. „Chci se posunout hokejově dál a dokázat si, na jaké úrovni jsem schopen hrát hokej a současně studovat. První zápas mi ukázal, že to nebude jednoduché, ale beru to jako další výzvu,“ pokračuje.

„Chci se posunout hokejově dál a dokázat si, na jaké úrovni jsem schopen hrát hokej a současně studovat.“

Slovan se aktuálně nachází na šestém místě skupiny o účast v předkole a má už pouze teoretickou naději na postup. Na severu Čech díky spolupráci s extraligovým Kladnem nastupovala/nastupuje řada mladých hokejistů. Kromě toho mužstvo před nedávnem posílil například Přemysl Svoboda.

Klatovy naopak ve druhé lize bojují o přímý postup do semifinále vyřazovací části. V případě neúspěchu čeká plzeňskou farmu předkolo play off. Západočeši naposledy porazili Čínu vysoko 12:0.

Hasman přešel v mládežnickém věku z Berouna a pražské Hvězdy do Plzně, jeho slibně rozjíždějící se kariéru na nějaký čas přibrzdily zdravotní problémy. Mezi jeho úspěchy patří například mistrovský titul v kategorii staršího dorostu se Škodou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz