Šance pro další odchovance. Přerov podepsal dvojici mladíků

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V postupném budování kádru pro nový ročník pokračuje Přerov, jenž nyní oznámil další dva podpisy s mladými hráči. Chance ligu si budou moci zahrát 18letí kluboví odchovanci, útočníci Jan Fencl a David Dobša.

Fanshop národního týmu

Soupiska Zubrů tak aktuálně čítá třináct hráčů, z nichž šest se narodilo v novém tisíciletí. Z mazáků naopak zůstávají Jiří Krisl, Jiří Goiš či Roman Pšurný.

Právě od nich se budou moci učit další dva mladíci s čerstvě podepsanou smlouvou. Tím starším je David Dobša, který sice z Přerova v roce 2016 zamířil do Mladé Boleslavi, ale po dvou sezonách v tamějších dorosteneckých týmech se vrátil zpátky na Hanou.

V minulém ročníku odehrál 18 zápasů v REDSTONE Extralize juniorů s bilancí 7+13, při třech startech v play off k nim přidal pět asistencí. Od listopadu do ledna ale hostoval v Třinci, kde si zahrál kvalitnější turnaj O Pohár DHL. 15 utkání mu však stačilo na pouhé čtyři body (1+3).

„Jsem velmi rád za šanci, kterou mi Přerov dal. Doufám, že ji využiji,“ říká na klubových stránkách Dobša, jenž první kontrakt podepsal už loni. Stejně jako on může stále hrát za juniory i o ročník mladší Jan Fencl, který je rovněž přerovským odchovancem.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Také on si už vyzkoušel i jiné působiště, když v ročníku 2017/18 krátce nastupoval za mladší dorost Vsetína. Po návratu měl velký podíl na postupu Přerova na mistrovství republiky. Loni zapsal 19 bodů (11+8) ve 36 startech za juniorků Zubrů a tři góly v play off.

„Moc mě těší, že jsem se Zubry podepsal profesionální smlouvu. V Přerově jsem téměř celou svou dosavadní kariéru, díky tomu si této možnosti vážím ještě více,“ ujišťuje.

„Podpis v áčku pro mě rozhodně znamená větší motivaci. Do všech tréninků a zápasů se budu ještě víc snažit chodit na 110 procent, abych se mohl prosadit do základu seniorského týmu,“ cituje Fencla web hokejprerov.cz.

Aktuální kádr HC ZUBR Přerov

Brankář:
Michal Postava.

Obránci:
Mikuláš Zbořil, Jiří Krisl, Lukáš Forman, Matyáš Gréč, Tomáš Dřímal.

Útočníci:
Roman Pšurný, Jiří Goiš, Daniel Indrák, Filip Dvořák, Jan Süss, David Dobša, Jan Fencl.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz