Šalinou na zaplněný Zelňák. Kometa slavila s fanoušky: Tohle nic nenahradí!

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

29. dubna 2018, 9:19

Adam Bagar

Brno bylo v sobotu opět zahaleno do modrobílé barvy. Hokejisté Komety si po roce zopakovali oslavy na Zelném trhu, kde se společně s fanoušky těšili z historicky třináctého mistrovského titulu. Panovalo teplé a slunečné počasí, na náměstí dorazilo přibližně deset tisícovek brněnských příznivců.

Nový fanshop

Brněnští hokejisté před třetí hodinou nasedli před DRFG Arenou do speciální šaliny, tramvaje Kometa Expres, která je dovezla až k Zelňáku, jak se historickému náměstí říká. Doprovázel je také vůz s maketou rakety, připomínající vítězný song Komety Raketou na Mars.

"Mistři, mistři!" ozývalo se ze zaplněného Zelného trhu po příjezdu tamních oblíbenců, kteří dorazili přibližně ve tři hodiny. Pak už hráči postupně chodili na připravené pódium a každý z nich si užil příjemné fanouškovské ovace, někteří dokonce s tupláky piva v ruce.

Mistři si sobotní atmosféru pochvalovali, někteří ji zažili vůbec poprvé, dojala však i zkušené borce. "Olympiáda byla úžasná, ale tohle nic nenahradí," zářil zadák Ondřej Němec. U borců jako jsou Leoš Čermák nebo Martin Erat přibyl k ovacím i pokřik "Zůstaň v Brně".

Oba útoční tahouni mužstva zatím o svém dalším působení v klubu jasno nemají. "To se uvidí," odpověděl čtyřicetiletý kapitán na otázku, zda si v Kometě protáhne kariéru. "Jak se rozhodne rodina, tak se rozhodnu já," reagoval předtím o tři a půl roku mladší Martin Erat.

Při oslavách nechyběla hymna Komety ani slavné We are the Champions. Přibližně po hodině nasedla parta kolem majitele a hlavního kouče Libora Zábranského do otevřeného autobusu, s mistrovským pohárem vyrazila dále do města a doprovázely ji davy fanoušků.

"Oslavy jsou náročné a ještě nekončí. Máme před sebou víkend a ještě se do toho obujeme. Je sice těžké vyhrát, ale hodně těžké je to i oslavit," smál se Čermák po historicky třináctém titulu, po němž Kometa přeskočila Duklu a je nejúspěšnějším klubem v Česku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz