Salák po debutu: Byl jsem vedle jak ta jedle. V úvodu mu upadlo tělo

Foto: Vít Golda, hc-kometa.cz

Zkušeností má na rozdávání. Účasti na MS a ZOH, roky strávené v KHL. Nyní brankář Alexander Salák poprvé okusil tuzemskou nejvyšší soutěž – v barvách Sparty při premiéře odchytal pikantní duel na ledě Komety. „Byl to pro mě první zápas po dlouhé době, byl jsem poměrně nervózní a nechtěl vypadat jako největší blbec,“ líčí. Jeho tým nakonec padl pod Špilberkem 3:4 v prodloužení.

O Kapku lepší hokej

Jak jste cítil při premiéře v extralize?
Jsem rád, že to mám za sebou a jsem i rád za to, že máme bod. Nebylo to pro mě jednoduché. Kluci hráli dobře, dotahovali. Myslím si, že to byl celkem hezký zápas. Můj výkon nebyl nic moc, ale zaplaťpánbůh za ty dary nebo spíš bod. (úsměv)

Jste už v dobré pohodě, nebo se ještě potřebujete rozchytat?
Popravdě, přišlo mi, že jsem byl vedle jak ta jedle. Musím se ale opakovat, zaplaťpánbůh, že kluci hráli dobře. Brno nepouštěli do nějakých výraznějších šancí, na druhou stranu má v týmu kluky, kteří dokázali těžit i z toho minima šancí, co měli.

Co říkáte na úroveň extraligy a jak rychle jste si na ni zvykl?
Pro mě to byl první zápas po dlouhé době, byl jsem poměrně nervózní. Bylo to specifické. Dlouho jsem nehrál, nechtěl jsem vypadat jako největší blbec. Jsem rád za bod a myslím si, že spíš kluci pomohli mně, než já jim. Je dobře, že jsme neodjeli z Brna s prázdnou.

Hned v úvodu jste sám od sebe spadl za brankou, když jste jel pro puk, a málem z toho byl gól.
Ani nevím, co se stalo. Nějak mi tam v rohu upadlo tělo. Asi by to nebyl úplně dobrý start, kdyby to tam Holas (Petr Holík, pozn. red.) zasunul. Je to ale dobrý kluk, asi to udělat nechtěl. (směje se) Moc jsem nad tím ale nepřemýšlel a pak jsem jel za branku hned znovu pro puk.

Jak těžké pro vás bylo bránit přesilovku Brna?
Mají na přesilovce dobré hráče, kteří to vidí, umějí si to dát a hrají to pěkně.

Kometa na prodloužení vyslala netradičně tři útočníky.
Všiml jsem si toho, ale už jsem to několikrát zažil. Dokonce dali hezký gól, bohužel proti nám.

Chyběli utkání diváci? Vyhecovalo by vás to ještě více?
Ani nevím. Soustředil jsem se hlavně na svůj výkon a jsem docela rád, že fanoušci Brna na mě nekřičeli, že jsem čuně, nebo co tady tak běžně křičívají. A že na mě nelili pivo. Jsem rád, že jsem měl klid.

Hecoval vás nějak Matěj Machovský, když už vás konečně pustil do branky?
Je hodný, že mě tam pustil. (úsměv) Žádné hecování neproběhlo. On pomáhá mně a já se snažím pomáhat jemu. Myslím si, že tvoříme zatím solidní duo.

Máte od trenérů už nějaký signál, jak vás budou v dalších kolech točit?
Nechci se koukat zase tak moc před sebe. Chci to hlavně dobře odmakat a i když budu druhý, tak budu pracovat tak, abych týmu pomohl. Pokud to nebude teď, tak věřím, že pomohu v konci sezony. Nesoustředím se tolik na to, a tak ten z nás, kdo jde do zápasu, se soustředí, aby udělal to nejlepší.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz