Sáblíková na MS fandila i skákala: Super zážitek, klukům přeju zlato

Foto: Vladimír Koča

18. května 11:03

Adam Bagar

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Českým hokejistům v utkání s Italy fandila také Martina Sáblíková. Trojnásobná olympijská šampiónka v rychlobruslení si do bratislavské arény odskočila ze soustředění na Vysočině.

Nový fanshop

Na tvářích vlajky, na sobě dres. Skákala, fandila. Zkrátka jako drtivá většina osazenstva, která českou kanonádu proti Itálii sledovala. „Prožívala jsem to stejně hekticky jako vždycky. Ať už jsem tady, nebo doma, tak hrozně fandím,“ usmívala se při rozhovoru s novináři.

Zapojila se do tradičního Kdo neskáče, není Čech! Hop, hop, hop! ale taky třeba do mexické vlny. „Člověk si to musí užít, protože nemám moc možností někam jít. Užívala jsem si to fakt moc,“ líčila nadšeně Martina Sáblíková, která seděla hned v první řadě za bránou.

„Jestli tam dobře vidím? Pomáhala mi kostka. Ale už jen to, že jsem tady mohla být, je prostě neuvěřitelné. Byl to pro mě úžasný zážitek. A sedět takhle dole, to si potom člověk uvědomí, jaké to jsou rány,“ líčila fenomenální česká rychlobruslařka, o níž byl velký zájem.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Když se hned v úvodu objevila na kostce, aréna bouřila. „To byl nepopsatelný pocit. Doufala jsem, že mě tady nikdo nenajde, což se opět nepovedlo, ale bylo to hrozně emotivní,“ zářila Sáblíková, která se s fanoušky fotila a fotila. „Nečekala jsem, že toho bude tolik.“

Trojnásobná olympijská vítězka si zakřičela Góóól hned osmkrát, Češi zničili Italy 8:0. „Góly jsou super. Dívala jsem se i na Lotyše, to bylo něco úžasného a napínavého. Ale když můžete fandit přímo v hale... Pro Čecha, který může vyskočit z toho sedadla, je to fakt skvělé.“

Další zápasy kvůli soustředění nepřidá, ale vše bude poctivě sledovat u televize. „Jestli kluci budou hrát s takovou zarputilostí, jak jsem viděla zápasy předtím, tak můžou dojít daleko. Věřím ve finále, jako správný Čech a správný fanoušek jim přeju zlato,“ uzavřela.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz