S Třincem nejde hrát hurá hokej, přiznává Frodl. Proč děkuje Olomouci?

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

V brance byl jistý. Předváděl spolehlivé zákroky a ze své branky lovil puk pouze jednou po nájezdu Martina Růžičky. Plzeňský gólman Dominik Frodl svou pohodou přispěl k jednoznačnému vítězství indiánů 4:1 v otevíracím duelu semifinále na ledě Ocelářů.

HokejkaTV

„Tady se hraje na výhry. Vyhráli jsme, což je jediné, co bere. Jsme šťastní, že jsme hned první zápas zvládli,” usmívá se Dominik Frodl. Nepomýšlel v průběhu utkání i na čisté konto? „Hlavou mi šlo, ať to udržíme a vyhrajeme. Tohle jde úplně stranou. Jsem rád, že jsme odehráli skvělý zápas. Třinec pak ani moc šancí neměl,” všímá si.

Plzeňskému mladíkovi vydatně pomáhali i spoluhráči, kteří zblokovali nespočet třineckých střel a řadu šancí Ocelářů rozbili už v zárodku. „Lehali jsme do střel, plno jich od modré ani neprošlo. Takhle se v play off hraje. Když to takhle budeme dodržovat, půjdeme daleko,” věří Frodl.

„Když to nebudeme dělat, nebudeme úspěšní. Jsem rád, že jsme na to přistoupili a klobouk dolů před kluky. Plno střel jsem neviděl, ale oni do nich klekli a chytli je,” cení si podpory svých spoluhráčů.

Oceláři se tentokrát neprosadili ani ze svých silných přesilovek, dokonce ani z té dvojnásobné. „Známe nějaké varianty, co hrají. Samozřejmě tam mají ostrostřelce. Všichni, kdo se dívají na zápasy Třince, víceméně vědí, jak to hrají. Měl jsem v hlavě to, že poslední zápas u nás nám gól nedali, takže jsem doufal, že to potvrdíme. Odehráli jsme suprově,” libuje si brankářská hvězdička Plzně.

Překonal ho pouze kanón Martin Růžička parádně provedeným trestným střílením. „Vím, že tam nějaké varianty má, ale čekal jsem na jeho pohyb. Myslím si, že chyběl kousek. Byla tam mezírka a propadlo to tam. Ale co, byl to gól na 1:3. My máme vítězství,” pochvaluje si.

Jan Kovář: Dávám jen snadné góly

Škodovka zápas zvládla perfektně z obou stran. V defenzivě byla pevná, v útoku zase nebezpečná a produktivní. „V play off se nehraje hurá hokej. Čím méně šancí dáte soupeři, tím máte větší šanci na úspěch. S Třincem nejde hrát hurá hokej nahoru dolů,” přiznává Frodl.

Přečetl si, že je špatný. Tak se chtěl ukázat

Ve čtvrtfinálové vřavě s Olomoucí inkasoval v rozhodujícím sedmém utkání kuriózní gól od Jana Švrčka, který vypálil až z vlastního pásma. „Co bylo, to bylo. Play off se hraje na výhry. Sice jsem dostal blbý gól, ale vyhráli jsme. Někde na internetu jsem si od nějakých expertů přečetl, že jsem špatný gólman, tak jsem jim to chtěl pořádně ukázat,” culí se.

Zdálo se, že proti hokejovějšímu Třinci to plzeňským hokejistům sedí více než proti Hanákům. „Je to jiný hokej. Třinec má, když to tak řeknu, papírově daleko větší jména a hokejovější hráče. Olomouc to měla založené na bojovnosti a urputné hře. Řekli jsme si, že když jsme přešli přes Olomouc, přes ten boj – protože to nebyla série, ale válka – posílí nás to. Třinci jsme ukázali, že jsme se na ně připravili výborně a děkuji za to i Olomouci,” pokračuje.

„V sezoně se nám proti těmto týmům hrálo líp, než proti těm, kteří hráli zanďoura. Doufám, že v tom budeme pokračovat,” uzavírá Dominik Frodl.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz