S takovou hrou nemáme v play off šanci, soptí Král. Roman prožil zvláštní návrat

Foto: Lukáš Kaboň, hc-vitkovice.cz

Zdálo se, že po jasné domácí výhře nad Motorem zapomenou na předchozí nezdary, jenže ve Vítkovicích předvedli další výkon, který měl k ideálu daleko. Hokejisté Pardubic podlehli 3:5 a mají o čem přemýšlet – před blížícím se play off prohráli pět z posledních šesti utkání, což Richarda Krále nenechává klidným.

Aplikace Tipsport extraligy

„Zápas se mi hodně těžce hodnotí. Podali jsme bezkrevný, nedisciplinovaný výkon, až na pár jedinců bez nasazení a vůle udělat něco pro tým. Zaslouženě jsme prohráli, s takovou hrou nemáme v play off šanci uspět,“ uvědomuje si šéf pardubické střídačky.

Dynamu sice chybějí Tomáš Zohorna, Radoslav Tybor, Jan Zdráhal a další, přesto jeho poslední výkony zůstávají za očekáváními. „Nedokážu si to vysvětlit. Nemáme se na co šetřit, vždyť hrajeme o co nejlepší postavení pro play off,“ kroutí hlavou Richard Král.

Jeho svěřenci z posledních šesti utkání porazili jen České Budějovice, jinak padli s Třincem, s Litvínovem, v Hradci Králové, v Mladé Boleslavi a ve Vítkovicích. „Nelíbí se mi to, musíme si k tomu už na tréninku něco říct,“ zdůrazňuje někdejší vynikající hokejista.

Pardubice v Ostravě ztratily zápas ve druhé části, v níž domácí odskočili na 4:2. „Dvě třetiny jsme nehráli dobře. V té poslední už to bylo lepší, tak snad se od ní odrazíme a překulí se to do dalších bojů, nebo ještě líp do play off,“ přeje si útočník Ondřej Roman.

Ten přijel do Vítkovic, kde roky úspěšně působil, poprvé v roli soupeře. „Bylo to hodně zvláštní. Chtěl jsem vyhrát, ale nepředvedli jsme dvě třetiny výkon, na který máme. Pak už to domácí ubojovali před bránou a náskok si pohlídali,“ říká po porážce 3:5.

Sestřih utkání

Na ledě se potkal i s bývalým parťákem z Vítkovic Vladimírem Svačinou, který pro změnu ještě nedávno oblékal pardubický dres. „Sváča ví, že na nějaká hecování nejsem. Možná to někdo během zápasu zkoušel, ale soustředím se na svůj výkon,“ hlásí Roman.

Do Ostravar Arény by se mohl už brzy vrátit. Pokud by se určovaly dvojice pro předkolo play off už nyní, pak by šly sedmé Pardubice právě na desáté Vítkovice. „Není to tak, že bych si někoho přál. Který soupeř na nás vyjde, na toho půjdeme,“ zakončuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz