S Roubíkem, ale v omlazené sestavě. Ústí pomohou i hráči Boleslavi

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Slovan oproti minulé sezoně snížil výdaje na hráčské platy a omladil kádr. Jaroslav Roubík zůstal, řada opor ale Ústí nad Labem opustila. Severočeši dále prohloubili spolupráci s Mladou Boleslaví.

Nový fanshop

Jaroslav Kasík, Zdeněk Doležal, Jan Dalecký, Patrik Poulíček nebo Jaroslav Moučka. To jsou nejcitelnější ztráty, které Slovan utrpěl. 

Někteří hráči, kteří v klubu zůstali, přistoupili na snížení platu. „Jejich přístup mě potěšil. Chtějí hrát za Ústí a nehledají skulinku, jak odejít. Snížení ale nebylo tak razantní, bylo to v rámci možností a s hráči jsme se vesměs domluvili," uvedl pro hcusti.cz sportovní ředitel Vladimír Evan.

Nejvýraznější posilou Slovanu je exmostecký Pavel Smolka, který v první lize pravidelně střílí přes deset gólů za sezonu. Další nové tváře v čele s Lukášem Volfem přišly a ještě přijdou z Mladé Boleslavi. „Spolupráce s ní bude úzká, ale nejsme farma," vysvětluje Evan.

Klubovým cílem zůstává účast v play off, ve kterém Ústí nad Labem naposledy chybělo v sezoně 2013/2014. Do vyřazovacích bojů nově postupuje pouze osm týmů, konkurence tak bude velká.

Osobnost týmu – Jaroslav Roubík

Hokej hraje hlavně pro radost, i proto dál zůstává věrný Ústí nad Labem. Pokud by ale Slovan tentokrát do play off neproklouzl, mohla by být o Roubíka během přestupové uzávěrky rvačka.

Jaroslav Roubík.

Jaroslav Roubík. | Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

Pohled hokej.cz

Brankáři (9/15): Ač je Jakubu Soukupovi teprve dvaadvacet, má za sebou už tři sezony v první lize. Poslední dva roky je ústeckou oporou – v minulém ročníku se mohl chlubit takřka 92% úspěšností zákroků, což bylo u ofenzivně laděného Slovanu velmi dobrou statistikou.

Obránci (7/15): Klíčovým mužem ústecké defenzivy je navrátilec z Mladé Boleslavi David Bernad. Působení ve WSM Lize nebere ve zlém a mohl by získat kolem dvaceti bodů. Nadstandardním bekem je také urostlý Vladimír Brož. Rozvahu vnese do hry Martin Vágner, nejstarší obránce v mužstvu. Důraz a tvrdá hra jsou přednostmi Patrika Husáka. Tuto čtyřku relativně zkušených beků doplní mladíci. Z Mladé Boleslavi by navíc mohl dorazit ještě jeden starší bek a čas od času možná Slovanu pomůže junior František Hrdinka. 

Útočníci (6/15): Ústí bylo v minulém ročníku pátým nejčastěji skórujícím mužstvem soutěže. Dařilo se zejména Zdeňku Doležalovi, ten už je ale pryč. Tak, jako se Země točí kolem Slunce, se točí ústecký útok okolo Jaroslava Roubíka. Nejproduktivnější hokejista prvoligové historie by mohl opět sbírat okolo bodu na zápas. Výborným nahrávačem je Daniel Vrdlovec a šikovné ruce má Antonín Melka. Spolehlivým kanonýrem je Pavel Smolka a vynikající sezonu má za sebou David Merta. Přínosem budou mladíci Lukáš Volf a Jan Dufek. Každopádně – ústecký útok už nebude asi tak nebezpečný jako v minulém ročníku.

Ostatní (6/10): Slovan oproti skončené sezoně snížil rozpočet, i proto odešlo několik zkušených hráčů. Na druhou stranu – Ústí nad Labem už v minulých sezonách několikrát překvapilo, tak proč by nemohlo znovu.

CELKEM: 28/55.

Soupiska 

Brankáři: Jakub Soukup, Martin Volke, Jan Dlouhý, Michal Krofta.

Obránci: David Bernad, Patrik Husák, Radomír Vaněk, Vladimír Brož, Martin Vágner, Martin Zdvořáček, František Uřídil, Matěj Hes, Marek Mlčoch, Marek Macek.

Útočníci: Pavel Smolka, Jaroslav Roubík, Antonín Melka, Lukáš Volf, Daniel Vrdlovec, David Merta, Roman Navarra, Petr Markulinec, Ladislav Gengel, Martin Mical, Jiří Severa, Lukáš Sladkovský, Petr Štěpánek, Oscar Flynn, Jan Dufek.

Změny v kádru

Příchody: Michal Krofta (jun. Ml. Boleslav), Radomír Vaněk (Děčín), František Uřídil (jun. Ml. Boleslav), Marek Mlčoch (jun. Ml. Boleslav), Pavel Smolka (Most), Lukáš Volf (Benátky n/J), Jiří Severa (Tábor), Lukáš Sladkovský (Martin B), Petr Štěpánek (Peterborough, EPIHL), Oscar Flynn (jun. Ml. Boleslav), Jan Dufek (Litvínov).

Odchody: Jaroslav Kasík (Slavia Praha), Petr Přindiš (Sokolov), Josef Zajíc (Znojmo), Dominik Málek (Litoměřice), Zdeněk Doležal (Slavia Praha), Patrik Poulíček (Pardubice), Jaroslav Moučka, Jan Dalecký (Herning, DÁN), Patrik Moskal, Vojtěch Komárek (Litoměřice).

Nejlepší přestup podle hokej.cz: Pavel Smolka
Čtyřikrát za sebou dal v první lize přes dvanáct gólů a patřil ke klíčovým postavám Mostu. 

Foto: Facebook HC Most

Citelný odchod – Zdeněk Doležal
Doležal byl loni čtvrtým nejproduktivnějším hráčem WSM Ligy i čtvrtým nejlepším střelcem. Od nové sezony bude dávat góly za Slavii. 

Koho sledovat? Jaroslav Roubík
Ústecká ikona každým utkáním, bodem i gólem překonává prvoligové rekordy. Už brzy by mohl dosáhnout na 1000. zápas a 1000. bod v soutěži.

Mohl by zazářit – Radomír Vaněk
Dvaadvacetiletý bek má za sebou vydařenou sezonu – v druholigovém Děčíně získal dvacet bodů a byl šestým nejproduktivnějším obráncem západní skupiny. Nyní by se mohl prosadit do základní sestavy mateřského Ústí.

Talent – Jan Dufek
Dvacetiletý útočník se zkušenostmi z mládežnických reprezentací strávil polovinu loňského ročníku v Mostě. Nevedl si zle – po 25 zápasech měl bilanci 4+6. 

Trenéři – Miroslav Mach a Tomáš Mareš
Mach je koučem Slovanu od sezony 2014/2015 – hned třikrát dovedl tým do čtvrtfinále, z toho v roce 2016 až mezi čtyři nejlepší týmy WSM Ligy. Svědčí to o tom, že z týmu dokáže dostat maximum.

Miroslav Mach.

Miroslav Mach. | Foto: Karel Vaculík, hc-havirov.cz

Přípravné zápasy
Litvínov 6:3 Ústí nad Labem
Ústí nad Labem 1:0 Litoměřice
Kadaň 1:3 Ústí nad Labem
Benátky nad Jizerou 6:2 Ústí nad Labem
Ústí nad Labem 3:5 Kadaň
Litoměřice 3:4 Ústí nad Labem
29. srpen – Ústí nad Labem vs. Benátky nad Jizerou
5. září – Děčín vs. Ústí nad Labem

Chronologická umístění
2009/2010 – 2. místo
2010/2011 – 1. místo
2011/2012 – 2. místo
2012/2013 – 3. místo
2013/2014 – 10. místo
2014/2015 – 8. místo
2015/2016 – 4. místo
2016/2017 – 6. místo

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz