S Plzní začal trénovat Jiří Novotný. Pomůže Škodě v úvodu extraligy?

Na jaře ukončil angažmá v Ladě Toljatti, Jiří Novotný následně řešil, kam povedou jeho další kroky. Stále není jasno, ale možná lehce svítá. Mistr světa 2010 se dnes zapojil do přípravy plzeňské Škody. "Jednáme, nic ale není uzavřené," uvedl sportovní manažer klubu Tomáš Vlasák.

Nový fanshop

Novotný se dosud chystal individuálně na nový ročník. Už dřív naznačil, že v Kontinentální lize velmi pravděpodobně skončí, v úvahu přicházelo víc variant. "Docela rád bych pokračoval v cizině, ale nebráním se ani jiným možnostem. Budu se rozhodovat i s ohledem na rodinu, která si mě během působení v Rusku moc neužila," řekl zkušený útočník.

Teď se rýsuje jeho případný start za Škodu. "Je pravda, že s námi Jirka začal trénovat, víc k tomu ale nyní nelze říci. Pokračují jednání, uvidíme," připomněl Tomáš Vlasák. V úvahu zřejmě připadá prozatím dočasná, kupříkladu měsíční dohoda. Pokud by si někdejší hráč Buffala, Washingtonu či Columbusu našel práci v zahraničí, Plzeň by opustil.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Na podobné bázi u Západočechů loni začínal Jakub Kindl, který nakonec zůstal a pokračuje i v tomto ročníku. Ale u Novotného třeba všechno dopadne jinak. Před časem údajně jednal se Spartou, ovšem k dohodě nedošlo. Podle dostupných zpráv byl ostřílený reprezentant v kontaktu s nejmenovanými kluby ze Švýcarska a Německa. Nikde ale rozhovory nevedly k úplně jasnému cíli, Novotný proto volí návrat do vlasti. Aspoň prozatím.

Ve středu se přesunul z Českých Budějovic do Plzně, dnes dopoledne absolvoval úvodní tréninkovou dávku pod vedením hlavního trenéra Ladislava Čiháka. Zatímco Západočeši měli rozbruslení před odpoledním startem Ligy mistrů s Luganem, Novotný posléze pokračoval v tréninku podobně jako třeba Jakub jeřábek, jenž počátkem příštího týdne odletí do Edmontonu.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Do CHL zatím Novotný nezasáhne, společná příprava ovšem naznačuje, že by spojení zkušeného bojovníka se Škodou mohlo klapnout už pro start Tipsport extraligy. "Nejsme na ničem domluveni, nemá cenu předbíhat," zmínil Tomáš Vlasák. Plzni by se ale podobný hráč hodil. "Je fakt, že nám odešli někteří hráči. Zdravotní potíže má Ryan Hollweg, který u nás nebude pokračovat, nemáme Filipa Přikryla nebo třeba Matěje Chalupu. Takže jsme o doplnění ofenzivy uvažovali," připustil.

Novotný se v plzeňské kabině potkal s jinými Jihočechy Milanem Gulašem, Václavem Nedorostem a Romanem Vráblíkem. Přesun do Plzně příliš nechtěl komentovat. "Počkejme, jak se všechno vyvine. Je možné, že bych tu začal sezonu a v případě nabídky z ciziny pak odešel," uzavřel.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz