S Oceláři jako s Kometou. Prohrát 0:4 je vždycky ostuda, smutní Bartošák

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Nebýt jeho, skončila by ocelářská derby jasnějšími výsledky. Vítkovický gólman Patrik Bartošák dělal, co mohl, ale porážku 0:4 na zápasy přes 126 úspěšných zákroků neodvrátil.

Nový fanshop

Loni jste stejným výsledkem podlehli Kometě, je to v něčem podobné?
Nebyl to podobný výsledek, ale úplně tentýž. Kde je důvod, to teď asi neřeknu. S odstupem času se na to podíváme. Až emoce trochu opadnou, tak třeba přijdeme na to, co bylo špatně nebo kde byla chyba. Teď se to těžko hodnotí.

Herně vás Třinec přejel, kde hledat příčinu?
Mají kvalitní tým. Věděli jsme, že jestli máme šanci uspět, tak se jim budeme muset vyrovnat v bojovnosti. Myslím, že v té jsme se soupeři vyrovnali, ale v hokejových dovednostech bohužel musíme uznat, že byl Třinec prostě lepší.

Jak velký vliv na sérii měly první dvě porážky v Třinci?
Je možné, že to vliv mělo. Já jsem to bral zápas od zápasu, je to sice trošku klišé, ale nikdy jsem se nedíval dozadu. Ani teď jsem nekoukal na to, jaký je stav série. Chtěl jsem jenom vyhrát tento zápas. Jestli se to někomu podepsalo na psychice, to vám teď neřeknu. Je to možné, ale já to takhle nevnímal.

Lev: Chtěli jsme být důstojnějším soupeřem

Před sezonou vládl ve Vítkovicích optimismus, co teď prožíváte?
Viděli jsme to optimisticky, o to větší zklamání to teď je. Tím, že konec přišel stejně brzo jako vloni. Bohužel jsme dostali naflákáno od týmu, který byl prostě lepší, než jsme v současnosti byli my. Nyní převládá zklamání. Až to trochu opadne, budeme moct sezonu nějak zhodnotit.

Loni po sérii s Brnem jste mluvil o ostudě, vidíte to letos stejně?
Letos musíme uznat, že Třinec byl nad naše síly, byl lepší. A jestli ostuda? Určitě, prohrát 0:4 je vždycky ostuda. Loni to bylo v návalu emocí, kdy jsme na Brno měli. Letos sportovně musíme uznat, že Třinec hrál momentálně lepší hokej než my.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

V domácích zápasech jste se herně zvedli, jak jste to z branky viděl?
Zvedli jsme se, ale ukázalo se, že i takový tým jako Třinec se dokáže spolehnout na gólmana. Šimon Hrubec předvedl, že je top extraligový gólman. Zvedli jsme se, ale neproměnili jsme nějaké šance, které oni využili. Nějaká vina jde asi i za mnou, ale ve všech aspektech hry nás předčili.

Jak těžké bylo čelit třineckým přesilovkám?
Jsou šikovní a kvalitní, dokážou si dát x přihrávek z jedničky, nemusejí tam s tím míchat. A to je pro gólmana vždycky těžké. Než se stihne přesunout, už přihrávka letí na druhou stranu. Bylo to těžké, ale až do čtvrtého utkání jsme jejich přesilovky jakž takž bránili dobře. Ale dvakrát se jim to odrazilo a potřetí mě prostřelil bombou z trošku větší vzdálenosti.

Bitka v derby! Trška si to rozdal s Polanským

Překvapilo vás, jak hrál Třinec kompaktně a organizovaně?
Překvapila mě jejich důslednost v obraně, to musím smeknout klobouk. Nikdy jsem neměl za to, že Třinec hraje tak dobře a zodpovědně do obrany. Jak to říkal Šimon Hrubec v rozhovoru po třetím utkání, že mají nálepku ofenzivního týmu a vnímá je tak i většina extraligy. Ale v téhle sérii ukázali, že i defenzivu mají na velmi vysoké úrovni.

Loni vás vyřadil pozdější mistr, má i Třinec šanci na titul?
Všichni mají šanci, Brno je taky rozjeté. Třinci bych to přál víc. Když nás vyřadili, ať už dojdou až do konce. Je tam ale víc favoritů, Liberec bude taky kousat.

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Oceláři Třinec


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz