S Konrádem to mám 1:1, hlásí po premiéře Jarůšek. Vrána zahodil balvan

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

17. listopadu 2017, 22:20

Václav Jáchim

Šestkrát v řadě padli, hokejisté Sparty natáhli nepříjemnou sérii navzdory tomu, že ve třech předchozích bitvách hráli pokaždé prodloužení. Teď je mrzutá série pryč. Pražané zdolali Olomouc, ale nakonec až v nájezdech. Ten vítězný zařídil Richard Jarůšek, který sparťanskou premiéru oslavil přesnou trefou. "Jsem spokojený, i když ještě víc bych byl, kdybychom získali všechny body. Měli jsme na to, ale musíme brát dva," povídá vousatý bojovník.

Nový fanshop

Kromě Jarůška předvedli přesné pokusy také Říčka a Kudrna, jenomže na straně soupeřů neuspěl nikdo, takže vítězný gól náleží čerstvé posile. "Před zápasem jsem sám od sebe vypsal prémii za výhru. Takž mě to bude něco stát," přiznává účastník mistrovství světa 2016. Jarůškovi na prvním startu za Spartu hodně záleželo. "Když jsem v novém klubu, vždycky se těším. Teď to nebylo výjimkou. Strašně moc jsem chtěl vyhrát," dodává.

Jarůšek: Chtěl jsem udělat dojem. Doufám, že fanoušci byli spokojeni

Blízko gólu byl už v první třetině. Jarůšek dostal po parádním nahrávce možnost samostatného úniku, ovšem v zakončení selhal. Jeho rána minula bránu. "Ráno jsem se v šatně díval na tabuli, kde byl rozebraný gólman Konrád. A bylo tam zmíněné právě tohle místo, kam mu to máme střílet. Takže jsem to zvolil. A pak litoval. Mohl jsem týmu pomoci do vedení, bohužel se tak nestalo," láteří. Když se pak v nájezdech znovu řítil na Konráda, o svém plánu nijak nepochyboval. "Věděl jsem, co udělám. Naštěstí z toho byl gól. S Konrádem to mám 1:1, moc spokojený ale nejsem," povídá upřímně.

V premiéře za Spartu naskočil Jarůšek vedle elitních bardů Hlinky a Vrány. A druhý zmíněný hned v sedmé minutě otevřel skóre. "Říkal jsem mu, že jsem musel přijít do Sparty, aby toho góla konečně dal. Zasmáli jsme se tomu," hlásí z vesela. Ze spolupráce útoku má dobrý pocit. "Hráli jsme spolu poprvé. Doufám, že to klukům nebudu kazit. Měli jsme tam dobré akce i šance, myslím, že to z naší strany nebylo špatné. Doufám, že ten gól Havranovi pomůže, Teďka ještě aby se trefil Jarda Hlinka a naskočíme na vítěznou vlnu."

Sám bude přispívat tím, co je mu vlastní. Tedy svádět osobní souboje, bojovat a hrnout puky na bránu. "Takhle se snažím hrát pořád. Chtěl jsem udělat dojem, budu v tom dál pokračovat. Doufám, že fanoušci byli spokojeni," reaguje. Sparta nemá za sebou povedené období, poznal to Jarůšek po příchodu do kabiny?"Nijak jsem to necítil. Nebylo vidět, že by byla nálada dole. Síla týmu tam je!"

Vrána: Čekání na gól? Člověk je pod tlakem, ale co se dá dělat

Na zápas s Olomoucí hned tak nezapomene Petr Vrána. Konstruktivní a zkušený centr se na podzim pořádně načekal na první gól. Radovat se mohl až ve 21. utkání sezony. "Tohle se mi nikdy nestalo," kroutí hlavou. "V naší situaci bylo hlavní, abychom vyhráli a udělali nějaké body. Když se hraje dobře, individuální statistiky potom přijdou." Nijak ovšem netají, že zahodil pořádný balvan. "No jasně. Mám radost, teď na to zkusím navázat."

Jakmile jakýkoli hokejista dlouho čeká na přesnou trefu, dostane se mu to do podvědomí. Zvlášť u elitního útočníka, od něhož se góly a body očekávají. "Člověk se na to snaží nemyslet. Je pod tlakem, ale co se dá dělat. Když to tam nepadá, tak to prostě nepadá... Někdy to takhle je. Já nikdy nebyl vyloženě střelec, snažil jsem se hrát a dělat svoje věci jako jindy," vypráví. Teď si Petr může odfrknout, Navíc Sparta vydřela výhru po nájezdech a konečně brala vítězství. "Zlaté dva body. Tím, že jsme předtím prohráli tolik zápasů, to na nás ve třetí třetině možná trošku padlo. Neřekl bych, že jsme měli strach, ale přestali jsme hrát. Olomouc toho využila, nemají vůbec špatný mančaft," rozebírá.

Sestřih utkání 22. kola TELH: HC Sparta Praha - HC Olomouc 3:2sn

Vítězství, ať je jakékoli, bývá pro každé mužstvo požehnáním. Sparta ho teď potřebovala jako sůl. "Když člověk prohrává prodloužení, je pak psychicky těžké nastartovat se na další zápas. Škoda, že jsme v normální hrací době neudrželi náskok. V příštím utkání se nám to snad povede," věří. Pražany čekají další dva domácí duely, ten první už v neděli proti Třinci. "Zase musíme bojovat, abychom to nějakým způsobem ukopali. Není to tak, že když jsme teď vyhráli za dva body, tak se to všechno automaticky zvedne. Je třeba začít na bojovnosti a obětavosti. Na věcech, které fungují," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz