S Kometou má titul, teď ji chce vyřadit. 4:0 nás nevyděsilo, hlásí Tygr Kvapil

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Marek Kvapil před dvěma lety pomohl Kometě ve finále proti Bílým Tygrům vybojovat titul, nyní bude stát na opačné straně barikády a usilovat o semifinálové vyřazení svého bývalého klubu.

HokejkaTV

V sérii s úřadujícím šampiónem má postaráno o zvýšenou motivaci. „Ale že by to pro mě bylo úplně speciální, to zase ne. Rozhodně nebudu hrát jinak, než bych hrál s Plzní nebo Třincem,“ usmívá se liberecký útočník v rozhovoru pro klubový web hcbilitygri.cz.

Brněnské prostředí dobře zná, čehož využil i trenér Filip Pešán. „O nějakých věcech jsme se sice bavili, ale on už stejně všechno věděl. Takže si to u mě jenom ověřil,“ líčí Marek Kvapil. Ten dobře ví, jak dokáže být Kometa ve vyřazovacích bojích nepříjemná.

„Mají velmi dobrý tým. Je jasné, že to nebude vůbec lehká série. Budeme do toho muset dát vše, potom můžeme uspět.“

„Mají velmi dobrý tým. Mohou se opřít o silný útok, skvělou obranu a v brance mají Marka Čiliaka, kterému se daří. Je jasné, že to nebude vůbec lehká série. Budeme do toho muset dát vše, potom můžeme uspět,“ má jasno před startem pikantního semifinále.

Oba týmy měly dost času na odpočinek. Liberec přehrál Mladou Boleslav 4:1 na zápasy, Brno smetlo Hradec Králové dokonce 4:0. „To nás nijak nevyděsilo. Proč by mělo? Každá série je jiná. A jak si kdo vedl ve čtvrtfinále, to už teď nebude vůbec podstatné.“

„Myslím, že máme natolik zkušený tým, že se jen tak něčím nenecháme rozhodit. Chceme se soustředit hlavně na hokej.“

Série jistě přinese i spoustu emocí. „Každý se snaží na svou stranu získat jakoukoliv výhodu. Vyprovokovat soupeře, rozhodit ho… Ale myslím, že máme natolik zkušený tým, že se jen tak něčím nenecháme rozhodit. Chceme se soustředit hlavně na hokej.“

Opora Bílých Tygrů v základní části zapsala 57 bodů (25+32) ve 47 duelech, v play off za pět utkání dalších pět (1+4). „Na ledě se cítím velmi dobře a mohu pomoct týmu,“ hlásí Kvapil, jenž teď nastupuje ve formaci s Radanem Lencem a Tomášem Filippim.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz