S Jágrem mě nesrovnávejte! směje se Zaťovič. Je zvědav na nového kouče Komety

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Minulou sobotu ukončil sezonu s Kometou, ve čtvrtek už Martin Zaťovič naskočil do prvního duelu reprezentace, která se chystá na světový šampionát. K vítězství nad Německem přispěl nádherným gólem, jemuž předcházel průnik přes většinu kluziště. „Jo, potěší to. Hlavně že jsme díky tomu srovnali na 2:2. Potom jsme si začali věřit a zápas zvládli. Ale bylo to těžké," hlásí s úlevou.

HokejkaTV

Zaťovič se k elitnímu výběru připojil v úterý. Nejprve to vypadalo, že bude jen trénovat, ovšem nakonec šel do zápasu. A byl hodně vidět. Útočník Komety se předvedl v prostředí, kde kdysi úspěšně válel. A kde nastartoval kariéru na mezistátní scéně. „Především mě těší, že to bylo za nároďák. A že zrovna ve Varech, to je taková třešnička navíc," usměje se.

Poslyšte, ten průnik a gól, to bylo skoro jako od Jaromíra Jágra.
Ne, tak to vůbec ne! S ním mě vůbec nesrovnávejte! (směje se) Povedlo se to, zrovna vyšlo, že jsem byl v plné rychlosti a oni stáli.

Měl jste za sebou herní pauzu. Bylo těžké zase rychle naskočit?
Ani ne. Poslední zápas jsem hrál v sobotu, takže jsem si trochu odpočinul. Bral jsem to tak, že tělo zase vyrazilo do práce.

A nebylo by tělo raději za delší volno?
Ne, v pohodě. Byl jsem spíš unavený, pár dní jsem si odpočinul. Nebyl jsem rozbitej, nic mě úplně nebolelo, že bych měl něco naraženého. Takže dobrý.

Co se dá říci k zápasu? Vyhráli jste 5:4, stejně jako ve středu.
Jo, bylo to úplně stejné. A hodně těžké. Dostali vždycky nějakou šanci, odrazilo se jim to. Němci to dokázali zužitkovat. Hrozně těžko se proti nim hrálo, protože z minima vytěžil maximum. Ale vyhráli jsme, což je důležité pro naši psychiku. Jdeme dál.

Podruhé jste od soupeře dostali čtyři góly, to samé minulý víkend od Rakušanů? Defenzivní činnost ještě není optimální, co říkáte?
Jo, to jo. Nevím, jestli měli Němci tolik šancí, nějaké určitě jo. Vždycky to pěkně trefili, dorazili. V tom jim přálo štěstí. Ale byli důrazní před brankou. Zasloužili si to. Musíme se z toho poučit.

Vám osobně fanoušci hodně přáli. Užil jste si po delším čase podporu místních tribun?
Bylo to super. Když přijedu s Kometou, tak to není takové. To se nemůžou asi projevit (směje se) Jo, děkuju jim, a moc je zdravím. Jsem rád, že nezapomněli. Týmová nevraživost z extraligy se tady nijak neprojevila.

Mělo to skončit víc v klidu, tvrdí Říha

Cítil jste před utkáním určitou nostalgii? Přece jen jste v Karlových Varech dost zažil.
To ani ne. Když jsem se dozvěděl, že nastoupím, hodně jsem se těšil. Znám tady každý kout, kabinu úplně dokonale. Jako doma.

Teď máte tři dny volna. Jak s nimi naložíte?
Strávím je asi pracovně na zahradě. S dětmi. Bude snad teplo, užijeme si to.

Máte v hlavě, že se blíží mistrovství světa?
To ještě úplně ne. Nevím. Teď je před námi další sraz, uvidíme, kdo přijede z Ameriky. To je na trenérech. Nijak to nehrotím. Když mě budou potřebovat, tak to bude super. Když ne, nedá se nic dělat.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Neříkejte, že vás neláká šampionát na Slovensku, kam přijede spousta českých fanoušků.
Jo, samozřejmě. Šampionát je nejvíc. S Kometou jsme vypadli, do finále jsme se nedostali, což mě mrzelo. Chuť do hokeje pořád mám. Pokud to vyjde, bude to super. Když ne, jede se dál.

Kde pořád berete ohromnou energii? Na ledě jste byl zase plný pohybu a aktivity.
Hokej mě baví. Hlavně když hraju zápasy. Pokud jde o tréninky, to už je horší (usměje se). Ale jakmile přijde zápas, to je ono!

Ve čtvrtek začalo finále extraligového play off. Podíváte se v televizi?
Ne, to vůbec ne. Nevím, jestli by mi doma prošlo, že bych přijel a hned si zapnul hokej. To asi ne. Výsledek se podívám, nic víc. Ani v sezoně se moc nekoukám.

Libor Zábranský ve čtvrtek oznámil, že jako hlavní trenér v Kometě končí. Co na to říkáte?
Těžko říci. Vůbec nevím, co se tam bude dít. Sám jsem zvědavý, uvidíme. S někým se spojím telefonem, abych se dozvěděl víc.

Bude to pro vás hodně jiné?
To se uvidí. Vůbec nevím, co přijde za trenéra, jaké bude mít představy. Abych nemusel třeba jinam (usměje se).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz