S Čechy do Kodaně – 1. díl: A jedeme! aneb Cesta na květnové MS

Foto: arenacphx.dk

31. prosince 2017, 13:37

hokej.cz

Chystáte se podpořit naše hokejisty na květnovém MS v dánské Kodani? Nebo o tom aspoň uvažujete? Možná vám při rozhodování pomůže něco, co tady ještě nebylo. Unikátní kompletní průvodce pro české fanoušky, jenž vám ukáže nejen krásy dánské metropole, ale také spoustu užitečných rad. Tady je první díl!

Fanshop

Pokud se chcete vydat podpořit národní tým přímo do dějiště šampionátu v dánské Kodani, máte hned několik variant. Jestli se rozhodnete cestovat po vlastní ose, počítejte se zhruba desetihodinovou cestou z Prahy, zvolíte-li jednu z následujících tras:

1. Přes Drážďany a Berlín do Rostocku, odkud budete pokračovat trajektem do Gedseru (za jeden vůz zaplatíte cca 2500 korun) a poté autem do Kodaně.

2. Přes Drážďany, Berlín, Hamburk a po dánské pevnině až do Kodaně.

V obou případech za cestu jedním autem zaplatíte mezi třemi a pěti tisíci korunami (podle spotřeby). Při cestě přes Rostock sice ušetříte zhruba 200 kilometrů, počítejte ale se zmiňovanou vysokou cenou za trajekt.

Možná nejschůdnější variantou je dopravit se do dánské metropole letecky z Letiště Václava Havla. Let trvá zhruba 80 minut a každý den jsou vypravovány dva až čtyři spoje. Na výběr máte hned ze tří společností, díky tomuto konkurenčnímu boji za zpáteční letenku zaplatíte kolem příznivých 4 tisíc korun. Velmi podobná je nejen cenová, ale i zavazadlová politika tří dopravců na této trase.

S ČSA je v ceně nejlevnějšího tarifu Lite jen příruční zavazadlo, při cestě se skandinávskými SAS jakbysmet (jen se tarif jmenuje Go Light). Paradoxně nejbenevolentnější je norský nízkonákladový dopravce Norwegian, s nímž si můžete vzít na palubu dvě zavazadla o maximálních rozměrech 55 x 40 x 23 cm a 25 x 33 x 20 cm, do 10kg.

Alternativou k cestě letadlem jsou noční autobusy společnosti Regiojet, které z Prahy vyjíždějí každý pátek v 18 hodin, příjezd do Kodaně je v sobotu v 6:30. Ceny jízdenek se liší podle obsazenosti autobusů, zpravidla se pohybují mezi jedním a dvěma tisíci korunami. Pokud nejste velkými milovníky vlaků, tento dopravní prostředek nedoporučujeme, po cestě do Dánska musíte přestoupit v Berlíně i v Hamburku a ceny jsou vyšší než v případě cesty letadlem.

Foto: Michal Eger

Toť první díl. V dalších si představíme život v Kodani, hlavní turistická lákadla, jak se po městě pohybovat, kde se nejlépe najíst nebo co dělat ve volném čase. V exkluzivním seriálu nebudou chybět ani unikátní záběry přímo z Royal Areny, v níž bude národní tým bojovat o jednu ze sad medailí, názory místních a bonusem bude rozhovor s šéfem organizačního výboru MS.

Při natáčení jsme spolupracovali jak s organizátory, tak i městem, díky čemuž jsme se dostali do zajímavých míst včetně zákulisí arény. Věříme, že vám tento průvodce dá ucelený přehled o vaší cestě a pomůže vám při rozhodování, zda Čechy přímo v dějišti MS podpořit. Seriál připravil web Hokej.cz se společností eSports.cz ve spolupráci se společnostmi BPA, Střída sport a CCM.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz