Ruský útočník se zranil, přípravné utkání Pardubic bylo předčasně ukončeno

Foto: Facebook HC Dynamo Pardubice

31. července 2018, 14:33

Adam Bagar

Přípravné utkání mezi ruským Jekatěrinburgem a pardubickým Dynamem trvalo jen necelých sedmnáct minut, potom bylo za stavu 2:0 pro Avtomobilist předčasně ukončeno kvůli zranění útočníka Alexandra Torčeňuka.

Nový fanshop

K incidentu došlo v čase 16:52. Sedmadvacetiletý ruský centr vypálil z těžkého úhlu a trefil tyčku, následně ztratil balanc, narazil hlavou a zády na mantinel a otřesený zůstal ležet na ledové ploše. Dlouho to s moskevským rodákem nevypadalo dobře.

Tvrdý náraz Rusa Torčeňuka do mantinelu

Na led přispěchali lékaři a pracovníci záchranné služby, Rostislav Marosz ihned pospíchal pro defibrilátor a rozhodčí poslali oba celky předčasně do kabin. Až přibližně po dvaceti minutách byl Torčeňuk odvezen na nosítkách a transportován do nemocnice.

 „Hráč dojížděl puk a po střele ztratil balanc. Zády a hlavou poté narazil do mantinelu. Věřím, že to nebude nic vážnějšího, ale taková zranění se v hokeji stávají,“ popisuje pardubický lodivod Miloš Holaň. Jeho svěřenci v tu chvíli ztráceli už dvě branky.

Góly, ohlasy hráčů i trenéra Miloše Holaně

Zbylé tři minuty z první části se měly dohrát po přestávce, ale nakonec k tomu vůbec nedošlo. „Oni se rozhodli, že zápas ukončí, že nebudou hrát dále, takže jsme neměli možnost s nimi ani komunikovat a pokračovat,“ doplňuje sedmačtyřicetiletý trenér.

AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG – HC DYNAMO PARDUBICE 2:0 (předčasně ukončeno v 17. minutě)
Branky: 8. Popov, 12. Trjamkin.
Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochackij – Ljamkin, Timašov, Gurkin, Mamkin, Sevosťanov, Višněvskij, Pereljajev, Trjamkin, Vasilevskij – Erkin, Torčeňuk, Bělousov, Česalin, Popov, Kuzněcov, Chripunov, Kučerjavenko, Litovčenko, Obidin, Garejev, Milovzorov, Rassejkin.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Hrabal, Budík, Miromanov, Čáslava, Holland, Gallet, Nedbal, Bučko – Svoboda, Bubela, Treille – Sýkora, Marosz, Rolinek – Mandát, Poulíček, Perret – Bortňák, Kratochvíl, Vracovský.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz