Ruský covidový průšvih! Washington přijde o Ovečkina a spol. a zaplatí pokutu

Foto: Facebook Washington Capitals

Washington tvrdě pyká za chování svých ruských hvězd! Kvůli porušení protikoronavirových opatření přijde na nějaký čas o kapitána Alexandra Ovečkina, dalšího útočníka Jevgenije Kuzněcova, obránce Dmitrije Orlova i brankáře Ilju Samsonova. Navíc musí zaplatit pokutu 100 tisíc dolarů.

O Kapku lepší hokej

Čím se ruští hokejisté provinili? Všichni čtyři se potkali na hotelovém pokoji, čímž porušili protokol. Přestože měli negativní testy na koronavirus, podle pravidel musí strávit nějaký čas mimo tým a vedení NHL je zařadilo na covidovou listinu.

„Lituju toho, že mě napadlo potkat se s klukama na hotelovém pokoji, mimo prostor šaten,” řekl v prohlášení 35letý Ovečkin, který je v novém ročníku s pěti body nejproduktivnějším hráčem Capitals. „Z této zkušenosti se poučím,” doplnil.

Klub je z jednání hráčů zklamán. „Děláme vše pro bezpečnost hráčů i trenérů, proto jsme zklamáni jejich rozhodnutím sejít se mimo schválené prostory. Trest přijímáme a uděláme vše pro to, aby se situace neopakovala,” uvedl Washington.

Ten musí zaplatit pokutu 100 tisíc dolarů (tj. asi 2,2 milionu korun), stal se tak vůbec prvním potrestaným klubem kvůli provinění vůči opatřením proti šíření koronaviru. Víc jej ale jistě mrzí nemalé hráčské ztráty pro nejbližší zápasy soutěže.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz