Rumunsko či Anglie, teď 2. liga. Brankář Lakosil posílil Šumperk

Foto: dracisumperk.cz

28. září 2017, 11:19

Adam Bagar

Druholigový Šumperk hlásí velice zajímavou posilu do brankoviště, jeho dres oblékne zkušený Vlastimil Lakosil! "Na led by měl přinést klid, stabilní výkony a zkušenost zejména do rozhodujících bojů sezony," píše se na klubovém webu Draků, kterým aktuálně patří třetí příčka tabulky.

Nový fanshop

Oprava střechy zimního stadionu je pustí na domácí led až v listopadu, hráči Šumperka odehrají úvodních čtrnáct zápasů na cizích kluzištích. Pět už mají za sebou a po nezdařilém startu si zatím nevedou vůbec špatně. Draky nastartovala výhra 3:0 v Hodoníně, po ní přehráli Opavu jasně 6:1 a Valašské Meziříčí 5:2.

"Na led by měl přinést klid, stabilní výkony a zkušenost zejména do rozhodujících bojů sezony."

Mezi tyčemi se při všech výhrách představil dvaadvacetiletý René Svoboda, ten si v uvedeném období držel výborný průměr jedné inkasované branky na zápas. Šumperk má k dispozici ještě zkušeného Adama Vrbu, přesto sáhl k posílení brankářského postu. Šumperské barvy bude nově hájit Vlastimil Lakosil.

Ten měl v probíhajícím ročníku působit v kanadsko-americké FHL, ale nakonec se nechal zlákat nabídkou Draků ve třetí nejvyšší soutěži. "Na led by měl přinést klid, stabilní výkony a zkušenost zejména do rozhodujících bojů sezony," hlásí Draci s tím, že zkušený gólman absolvuje s týmem už čtvrteční trénink.

Vlastimil Lakosil se vrací na česká kluziště takřka po pěti letech

Lakosil se na česká kluziště vrací po takřka pěti letech, naposledy v sezoně 2012-13 oblékal dres Českých Budějovic a Mladé Boleslavi. V posledních ročnících si zachytal v Kazachstánu, Skotsku, Anglii, Rumunsku a na Slovensku, kde s hokejisty Nitry slavil svůj premiérový titul. Stalo se tak v sezoně 2015-16.

Účastník dvou světových šampionátů hráčů do dvaceti let nejdéle působil v extraligovém Třinci, druhou nejvyšší soutěž si vyzkoušel v dresu Prostějova, Komety Brno, Poruby a Mladé Boleslavi. Druhou ligu dosud nechytal, ve 38 letech tak v tomto směru prožije debut. Přijde už v sobotu na ledě Nového Jičína?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz