Rozpočet ke 100 miliónům, změny a černožlutá kniha. Verva chce vzhůru!

Foto: Ondřej Vlk, hcverva.cz

Hororový boj o záchranu už nechtějí zažít, hokejisté Litvínova vyhlížejí lepší zítřky. Díky pevnému spojení se skupinou Unipetrol navýšil klub rozpočet ke 100 miliónům korun, Verva také vypracovala vizi do budoucna. „Jde o jakousi černožlutou knihu, kterou bychom se všichni měli řídit," říká generální ředitel Jiří Šlégr.

Nový fanshop

Extraligoví mistři na jaře bojovali o udržení až do posledního utkání baráže. Jakmile klíčový duel zvládli, Severočeši ihned začali podnikat kroky, aby příště bylo výrazně lépe. „Je  to pro nás obrovské ponaučení. Všichni čekali změny, které následně přišly," zmiňuje Šlégr.

Klub prošel procesem reorganizace, byly vytvořeny tři úseky – provozní, marketingový a sportovní. Podle Jiřího Šlégra má klub jasný plán do budoucna. „Vypracovali jsme koncepci od tří do pěti let. Na první straně by měla být transparentnost klubu, hned potom by měla být naší výkladní skříní opět mládež a v neposlední řadě každoroční účast v play off."

Hokejový Litvínov byl dlouho považován za klub se skromnějšími možnostmi, teď už to neplatí. Jak zaznělo na tiskové konferenci, rozpočet na příští sezonu se bude pohybovat kolem 100 miliónů korun, což je pro Krušnohorce historické číslo. "Odpadne nám jedna výmluva," usmál se kapitán Michal Trávníček.

Foto: Facebook HC VERVA Litvínov

Verva si díky podpoře společnosti Unipetrol mohla dovolit zkušené hráče, jako jsou Jakub Petružálek nebo Jaroslav Janus. Vedle Trávníčka pokračují třeba také Nor Daniel Sörvik, Jiří Hunkes, Juraj Mikúš nebo František Lukeš. „Nemůžeme říkat, že jsme s rozpočtem podprůměrní. I po tak nepovedené sezoně, kdy nebylo jasné, co nastane, jsme podepsali novou tříletou smlouvu s Benzinou. Za to chceme skupině Unipetrol poděkovat," vzkazuje Jiří Šlégr.

Finanční stabilita je zásadním předpokladem sportovního rozvoje a ataku vyšších pater tabulky Tipsport extraligy. Po jarní baráži hlásila Verva několik zásadních změn. Vedení přijalo rezignaci generálního manažera Roberta Kysely, skončil trenérský štáb. Jiří Šlégr je nově generálním ředitelem klubu, sportovním manažerem byl jmenován jiný olympijský vítěz Josef Beránek. A do pozice hlavního kouče nastoupil Milan Razým.

Foto: Facebook HC VERVA Litvínov

Někdejší útočník Litvínova v minulosti trenérsky vedl Plzeň či naposledy Slavii, teď má Razým pomoci Vervě k postupu do vyřazovacích bojů. „Je pro mě ctí pracovat v klubu, který vychoval takovou plejádu vynikajících hokejistů," říká. Hodlá vsadit na útočný hokej, který přinese výsledky a potěší fanoušky. „Do Litvínova se dřív pro body nejezdilo lehce, to bychom rádi obnovili," dodává.

V kádru má k dispozici starší válečníky a progresivní hokejisty, které nově doplnili David Tůma, Ladislav Romančík nebo Jan Ščotka. I talenty. Ten největší se jmenuje Jan Myšák Je mu šestnáct let, pokud příští pátek nastoupí v Mladé Boleslavi k extraligové premiéře, překoná klubový rekord Roberta Reichla.

Představitelé Vervy potvrzují, že mají velký zájem o propojení prvního týmu s místní mládeží. „Zřídili jsme poradní orgán – sportovní komisi. Jejím cílem bude, aby napříč klubem řešila, jak se vyvíjí naše mládež. Budeme se snažit vytipovat talentované mladé hráče, které bychom v raném věku mohli podepsat a začlenit do našeho A mužstva," uzavírá Jiří Šlégr.

Foto: Facebook HC VERVA Litvínov

Aktuální kádr HC VERVA Litvínov

Brankáři:
Miroslav Hanuljak, Jaroslav Janus, Michael Petrásek, Jakub Soukup.

Obránci:
Marek Baránek, Lukáš Doudera, Jiří Hunkes, Karel Kubát, Ladislav Romančík, Daniel Sörvik, Jan Strejček, Jan Ščotka, David Šesták.

Útočníci:
Jakub Černý, Jan Dufek, František Gerhát, Martin Hanzl, Martin Havelka, Filip Helt, Viktor Hübl, Peter Jánský, Josef Jícha, Ondřej Jurčík, František Lukeš, Tomáš Matoušek, Juraj Mikúš, Jan Myšák, Jakub Petružálek, Ivan Řehoř, Michal Trávníček, David Tůma.

Příchody do HC VERVA Litvínov

Jan Ščotka (Pardubice)
David Tůma (Kladno)
Jaroslav Janus (Liberec)
Jakub Petružálek (Třinec)
Ladislav Romančík (Trenčín, Slovensko)
Miroslav Hanuljak (Most)

Odchody z HC VERVA Litvínov

Pavel Kantor (Mladá Boleslav)
Jiří Gula (Sheffield, Velká Británie)
Zbyněk Sklenička (neznámo)
Jakub Čutta (neznámo)
Florian Iberer (Újpest, Maďarsko)
Karel Pilař (konec kariéry)
Tomáš Frolo (Vsetín)
Ondřej Havlíček (Štrasburk, Francie)
Michael Vandas (Zvolen, Slovensko)
Marek Růžička (neznámo)
Josef Stříbrný (Sokolov)
Lukáš Válek (Litoměřice)
Patrik Spěšný (Toruň, Polsko)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz