Rousek si vyčítá porážku: Jsem dřevák, tolik šancí jsem v životě neměl

Foto: Karel Švec, Český hokej

S áčkem Sparty vypadl už v předkole, pak se Lukáš Rousek vrátil do juniorky. Ne v každém zápase tak dominuje, ale v prvním finále proti Třinci opravdu dominoval. Jenže dal jenom jeden gól, a i proto sparťané před odvetou (či odvetami) ve Slezsku prohrávají.

HokejkaTV

Na hře Sparty se dalo ve čtvrtek najít jenom pár chyb. Celkově předvedla výborný výkon, který jí při troše štěstí, a hlavně při lepším proměňování šancí určitě měl stačit k vítězství.

„Do zápasu jsme vstoupili tak, jak jsme chtěli, prvních deset minut jsme je k ničemu nepustili. Ve druhé třetině jsme ale dostali dva zbytečné góly po našich individuálních chybách. Složili jsme se, hráli jsme špatně. To nás nakonec stálo výhru,“ dobře ví Lukáš Rousek.

Pak se ale jeho tým zase zvedl. „Kopli jsme do toho a myslím, že jsme byli lepší. Ale nedali jsme góly. Šance na to byly,“ smutní. Střelecký poměr 24:7 ve třetí třetině mluví za všechno! Sparta vyrovnala z 1:3 na 3:3 a tlačila dál, kdyby dala ještě dva góly, nikdo by neřekl ani slovo.

Hlavně Rousek jich měl kupu... „Tolik jsem jich snad v životě neměl! Polovinu šancí jsem musel dát. Aspoň dva tři góly. Dal jsem jeden, to je málo,“ sype si popel na hlavu.

Sestřih utkání Sparta – Třinec 3:4 pp

Nic není ztraceno, ale jestli chtějí Pražané sérii otočit, musejí nutně najít recept na Nicka Malíka. Třinecký držák předvádí celé play off nadstandardní výkony, ve čtvrtek byl skvělý. Moc dobře to ví i Rousek.

„Musíme překonat brankáře. To bude podle mě otázka celého finále, jestli mu dáme víc gólů jak oni nám. Asi nemáme co měnit, musíme hrát pořád stejně aktivně, jako jsme hráli první a třetí třetinu.“

A střílet snad ještě víc, i když 61 ran je už tak obrovské číslo... „Gólmani to mají radši, když je zásobujeme. Ale musíme se do něj víc tlačit, víc mu to znepříjemňovat,“ tuší Rousek. Těžko se na Malíka hledá univerzální recept. Jednou je hodně zalezlý v brance, jindy zase vyjede; jednou je na zemi, jindy zůstane stát. O jeho rychlých reflexech se ani nemá cenu bavit. „Viděli jsme nějaká videa, ale on pokaždé udělá jiný zákrok. Je to těžké. Záleží na vzdálenosti. Jak tu danou situaci cítím, tak střílím,“ přemítá útočník.

„Dva a půl tisíce lidí? Pro všechny to bylo něco nepopsatelného. Tolik lidí jsem fakt na juniorském hokeji v životě neviděl.“

Spartě nepomohlo ani skvělé publikum. „Dva a půl tisíce lidí? Za celý tým bych chtěl poděkovat všem fanouškům, myslím, že pro všechny včetně mě to bylo prostě něco nepopsatelného. Tolik lidí jsem fakt na juniorském hokeji v životě neviděl. Moc jim děkujem, byli super celý zápas,“ vzkazuje Rousek.

Škoda, že si před nimi letos už nezahraje. „Právě proto nás mrzí, že jsme jim neudělali nějaké hezké rozloučení a bohužel jsme prohráli v prodloužení.“

I tak má ale Lukáš Rousek velkou motivaci. Sezonu v áčku sice zakončil po osobní stránce parádně, ale z týmového pohledu dopadla hodně neslavně. Díky ročníku narození v občance si může ještě spravit chuť mezi mládežníky.

„Určitě, chci tady hrát každý zápas naplno jako v áčku. A chci vyhrát titul,“ ujišťuje. S náhlým návratem do juniorky se popasoval dobře. „Chvilkami to pro mě bylo těžké, protože Liberec mi dával minimálně prostoru. Ale teď je to docela dobré. Snažím se pořád hrát pro tým, jak jen to jde.“

Teď už jenom proměňovat víc šancí... „Prostě jsem dřevák,“ usmívá se hořce. O víkendu to ale může napravit. „Jedeme už v pátek, tak musíme jet s čistou hlavou. Nesmíme mít před zápasem nervy. Chceme hrát tak, jak jsme hráli,“ dodává Lukáš Rousek.

Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz