Rousek odletěl na testy do Buffala, před draftem bude trénovat v Los Angeles

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

2. června 2019, 16:12

Václav Jáchim

Za zády nechal povedenou sezonu, v níž se probil do prvního kádru Sparty, zahrál si za dospělou reprezentaci a také zaujal skauty NHL. Lukáš Rousek dnes ráno odletěl do Buffala, u místních Sabres podstoupí fyzické testy. Po návratu zůstane doma jen něco přes týden a znovu vyrazí za Atlantik.

HokejkaSHOPvanoce

„Před draftem bude Lukáš šest dní trénovat v Los Angeles, se skupinou hráčů našeho partnera Dana Milsteina," konstatuje Rouskův zástupce Martin Podlešák.

Syn bývalého dlouholetého sparťana Martina Rouska se objevil poměrně vysoko v žebříčku nadějí pro draft. Ačkoli je věkově starší než letošní ročník, šanci má velkou. „Měli jsme hodně pohovorů. Snad kromě Pittsburghu mluvil Lukáš se všemi týmy, které tady mají skauty," hlásí Podlešák. Mezi zájemci o Rouskovy služby je i Buffalo, které sparťanského útočníka pozvalo na speciální testy.

Rozhovor s Lukášem Rouskem

„Není to součást NHL Scouting Combine, tahle akce už skončila. Ale v Buffalu mají veškerou techniku ještě krátce k dispozici, zástupci Sabres proto oslovili pár hráčů, aby přijeli. Lukáš je mezi nimi. V pondělí před osmou hodinou ráno místního času testy podstoupí, odpoledne se zase vrací do Česka. Bude to rychlé a náročné, Lukáš se ale chce o svoji šanci poprat," reaguje hráčův zástupce.

Lukáš Rousek

Lukáš Rousek | Foto: Petr Kotala, hcvitkovice.cz

Odchovanec pražských Letňan zaujal v Tipsport extralize i na mezistátní scéně. Rousek je vynikající bruslař a bojovník, umí dát gól, má hodně předpokladů pro moderní hokej. Skauti NHL to vědí. Ostatně hráče sledovali také v reprezentaci – ať už na únorových Švédských hrách, nebo nedávno v rámci přípravy před mistrovstvím světa.

Rousek bere testy v Buffalu prestižně. „Lukáš aspoň uvidí, jak je na tom v porovnání s ostatními hráči pro draft," zmiňuje Podlešák. Objev TELH ovšem sledují i jiní. „Po návratu bude Lukáš chvíli doma, 12. června pak poletí do Los Angeles, kde se bude šest dní doufázově připravovat před draftem. Náš partner tam má kemp pro mladé hráče, bude tam mít schůzky s manažery nebo skauty NHL. Odtud se potom Lukáš přesune do Vancouveru, kde 21. a 22. června proběhne draft," připomíná hráčův agent.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Rousek patří do skupiny hráčů, kteří se narodili v roce 1999 a věkově ještě splňují podmínky pro draft. „Některé kluby nám říkaly, že nemají moc picků (výběrů), ale o Lukáše stojí. Buď  ho někdo draftuje, nebo je tu další varianta, že by pak podepsal jako volný hráč. Uvidíme, odpověď poznáme podle dalšího vývoje."

Rousek bude mít v zámoří s sebou výstroj, kluby NHL často hned po draftu organizují kempy nováčků. "Lukáš bude na tuhle možnost připraven. O další budoucnosti je zatím těžké mluvit. Na Lukáše hodně spoléhá Sparta, sám by rád ještě aspoň rok zůstal a získal další zkušenosti. Počkáme, jak dopadne draft. Případně jaké budou možnosti k podpisu smlouvy. Pak padne definitivní rozhodnutí," uzavírá Martin Podlešák.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz