Roman Vlach opouští Oceláře, po čtyřech letech se vrací do Karlových Varů

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Tipsport extraligu zahájil v kádru Ocelářů, kam Roman Vlach přešel během předchozího ročníku z Olomouce. Teď zlínský odchovanec znovu zvedá kotvy a míří do karlovarské Energie, kde bude hostovat do konce sezony. Vlach už se v novém klubu zapojil do tréninku.

Plekanec Chance liga

Syn bývalého reprezentanta Rostislava Vlacha sehrál v tomto ročníku zatím pět extraligových utkání, přičemž nezapsal gól ani nahrávku. V minulé sezoně absolvoval Vlach za Oceláře 30 zápasů (včetně play off), vstřelil sedm branek a přidal čtyři asistence. Na jaře se podílel na třinecké jízdě do finále play off, teď se ve městě u česko-polských hranic loučí.

Vlach bude po čtyřech letech znovu nastupovat za Karlovy Vary, kde strávil závěr sezony 2012-13 i celý následující ročník. „Roman v Energii před časem působí, osvědčil se. Přichází do známého prostředí, což pro něj bude bezpochyby výhodou," řekl hlavní trenér a sportovní manažer Martin Pešout.

Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

V nedávném rozhovoru pro hokej.cz přiznal, že Západočeši budou zvažovat případné posílení kádru. Teď jsou k tomu i částečně přinuceni okolnostmi, na marodce se totiž ocitl slovenský útočník Dávid Gríger. „Reagujeme příchodem Romana Vlacha. Když se ta možnost naskytla, po Romanovi jsme sáhli. Dnes už s námi poprvé trénoval," doplnil Pešout.

Někdejší hokejista Zlína hrál domácí nejvyšší soutěž také za Olomouc či Liberec, svého času se objevoval v mládežnických reprezentačních výběrech, ovšem MS hráčů do 18 ani do 20 let se nezúčastnil. Vlach je pro Energii první posilou v průběhu letošní sezony. Je zajímavé, že během rozehrané soutěže mění dresy už potřetí: v ročníku 2016-17 šel ze Zlína do Olomouce, v tom následujícím pak vyměnil Moru za Třinec.

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz