Roman sekl Hlinku mezi nohy. Moje chyba, ale nebyl v tom úmysl, mrzí ho

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

4. února 2018, 20:37

Adam Bagar

Hokejisté Vítkovic si poradili s neoblíbenou Jihlavou 3:0 a třetím vítězstvím za sebou si zajistili čtvrtfinále. Jedinou kaňkou pro ně byla ztráta útočníka Ondřeje Romana, jenž na konci druhého dějství sekl Michala Hlinku do rozkroku a musel předčasně pod sprchy. Stejně jako soupeř, který po utkání odjel na vyšetření do nemocnice.

partneři českého hokeje

Zákrok se udál pouhé čtyři sekundy po třetí vítkovické brance a jen málokdo jej viděl. "Prohrál jsem buly a chtěl jsem se s ním svázat, nadzvednout hokejku. Určitě v tom nebyl žádný úmysl, ale hned jsem cítil, že jsem ho trefil mezi nohy," popisuje Roman. "Byla to prostě moje chyba, už jsem se mu omluvil a doufám, že bude v pořádku."

Zákrok neviděli ani hlavní rozhodčí René Hradil a Zbyněk Kubičík. "Já jsem jim hned říkal, že jsem ho trefil. Bylo na nich, jak to posoudí." Kompletní kvarteto arbitrů se dost dlouho radilo, až nakonec domácímu útočníkovi vyměřilo trest na pět minut plus do konce utkání za sekání. O píchnutí koncem hole se podle Romana nejednalo.

"Koncem hokejky to nebylo, spíš štilkem, takže to podle mě rozhodčí posoudili správně jako sekání." Utkání skončilo také pro Michala Hlinku, který se na ledě svíjel v bolestech a stejně jako Ondřej Roman zamířil do kabin. "Poranění genitálií – nedohrál," tak zní přesný popis Hlinkova nepříjemného zranění v oficiálním zápise o utkání.

Zákrok Ondřeje Romana na Michala Hlinku

Incidentem se bude automaticky zabývat disciplinárka. "Doufám, že z toho nebudou nějaké další následky. Jak pro mě, tak pro něj," věří osmadvacetiletý útočník, který vůbec nepatří k surovým hráčům. "Trest do konce utkání jsem snad nikdy nedostal. Akorát jednou v juniorce, když jsem se pobil, ale to se mlátili všichni se všemi," vzpomíná.

Vítkovice na přelomu druhého a třetího dějství čekalo pětiminutové oslabení. "Bylo to pro mě strašně nepříjemné. Říkal jsem si, ať to hlavně přežijeme a není z toho ještě nějaké drama. Ale kluci to perfektně zvládli," chválí spoluhráče po vítězství 3:0. "Celý zápas jsme tahali za delší konec a do ničeho je skoro nepustili," zakončuje.

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Dukla Jihlava

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz