Roman se trefil z vlastní půlky! Puk se mi totálně ztratil, nechápe Čiliak

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Zdálo se, že už je rozhodnuto. Kometa si ve Vítkovicích v poklidu hlídala vedení 3:1, ale poté přišla trefa, jaká se jen tak nevidí. Obzvláště ve vyřazovacích bojích. Ondřej Roman nahazoval puk z vlastní třetiny a ten k překvapení všech skončil až za zády zaskočeného brankáře Marka Čiliaka.

Plekanec Chance liga

Kometa v Ostravě podobně jako v prvním utkání ztrácela, ale pak si pomohla přesilovkami, ve druhé části otočila skóre během pouhých 48 sekund a ve třetím dějství přidala uklidňující třetí gól. Brňané si pak výsledek zkušeně hlídali, výborně střežili střední pásmo a v křeči hrajícího soupeře do ničeho nepouštěli.

Domácí vrátilo do hry nahození Ondřeje Romana z vlastní poloviny hřiště, které k překvapení asi všech přítomných skončilo až v brance. "Chtěl jsem to nahodit na bránu, abychom z toho měli třeba vhazování. Nevím, jestli před gólmanem někdo projel a on to neviděl, ale trefil jsem to dobře," culí se domácí střelec.

Marek Čiliak se mohl v tu chvíli červenat. "Věděl jsem, že vystřelil, ale pak jsem hledal puk. Totálně se mi ztratil, nevím kudy to tam proletělo. Až když bylo pozdě, tak jsem cítil, že mi lízl ruku a skončil v brance. Taky jsem se divil," popisuje brněnský gólman, který tak závěr duelu ještě pořádně zdramatizoval.

Kuriózní trefa Ondřeje Romana z vlastní poloviny

Vítkovice snížily v čase 55:35 na rozdíl jediné trefy a ještě ucítily šanci. "Vítkovice tam toho moc neměly, hra se odehrávala hlavně ve středním pásmu a najednou tam padl takový gól. Musím přiznat, že trošku nás to znervóznělo. Nevím, jak to přesně padlo, ale to se prostě stane," říká hrdina Komety Martin Nečas.

"Aspoň to byla zkouška pro náš tým, jestli to udržíme. A udrželi jsme," září střelec vítězného gólu. Slovenský gólman si tak mohl po siréně pořádně oddechnout. "Naštěstí jsme vyhráli, to je důležité," září radostí.  V zápase pochytal 37 střel soupeře, i díky němu jdou Brňané do trháku a vedou 2:0 na zápasy.

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz