Roman je zpátky, v derby se blýskl třemi body: Už jsem chtěl hrát, přiznává

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Pro Vítkovice to byla nepříjemná rána, když se potvrdily černé prognózy a lékařská vyšetření prokázala, že Ondřej Roman má natržené vazy v kotníku. Ostravané se bez svého klíčového centra museli obejít v sedmi zápasech. Do čtvrtečního derby už ovšem Roman naskočil a vedl si parádně: Dal gól a na další dva nahrál, byť sám přiznává, že začátek pro něj nebyl vůbec jednoduchý.

HokejkaTV

Jaký byl Romanův návrat na extraligový led? „Byl hodně kostrbatý. První třetina pro mě byla hodně těžká. Když člověk nehraje měsíc a něco, rád by se rozehrál s týmem, kde by si i šáhl na puk, jenže já tam v první třetině jezdil od ničeho k ničemu. Víceméně jsem se snažil nějak chytit tempo zápasu, což se mi nedařilo,“ přiznává.

„Od druhé třetiny už to bylo mnohem lepší. Vždy jsme dotahovali, ale pořád jsme tam nechávali jednogólový odstup,“ dodává borec, který má za sebou premiérový duel v novém ročníku nejvyšší soutěže. „Už jsem chtěl prostě hrát. Chtěl jsem naskočit už minulý zápas, ale pořád to nebylo ono. Měl jsem teprve nějaké čtyři tréninky, takže na první zápas to asi nebylo špatné, ale mrzí mě ztráta tří bodů,“ pokračuje Ondřej Roman.

Ten společně se svými spoluhráči v úvodní třetině dvakrát inkasoval, a když hned zkraje druhé části udeřil Vladimír Dravecký, prohrávali Vítkovice v derby už o tři góly. „Třinec má klasicky dobré nástupy do zápasů, ale myslím si, že to z naší strany nebylo vůbec špatné, tedy až na mě... Fakt jsem se do toho nemohl dostat. Oni potrestali naše chyby, s tak dobrým dobrým mužstvem se to nemůže stávat. Pak je hodně těžké to dotáhnout,“ uvědomuje si útočník ostravského celku.

Vítkovice zdánlivě ztracený zápas nezabalily a dostaly se na dostřel. Rastislav Dej s Robertsem Bukartsem snížili na 2:3, pak sice Oceláři zásluhou Vladimíra Rotha a Michala Kovařčíka opět odskočili do tříbrankového vedení, ale domácí Tomáš Černý a právě Ondřej Roman svými góly vrátili Ostravany do hry.

„Jak jsem říkal, druhá a třetí třetina už šly dobře, vycházely nám i přesilovky. Jen škoda, že jsme jich neměli více. Kdybychom je ještě víc zatlačili, přišlo mi, že nevědí, kam dříve skočit. I ten kontaktní gól na 4:5 padl docela pozdě před koncem. Škoda,“ mrzí Romana, který se objevil v prvním útoku vedle Jana Schleisse a Robertse Bukartse.

„Myslím, že v těch chvílích jsme hráli výborně. Trenér říkal, že máme fáze, kdy hrajeme strašně, pak hrajeme oukej, a pak hrajeme výborně. Asi třicet minut jsme hráli výborně, ale s takovým mužstvem jako je Třinec, to je hrozně málo. Minule to klukům na obrat vyšlo, nyní to bohužel nedopadlo,“ uzavírá vítkovický centr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz