Roman Erat ukončil kariéru. Bavil fanoušky Třebíče, Znojma i Brna

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Horácká Slavia přichází po Davidu Dolníčkovi o další útočnou oporu: v devětatřiceti letech uzavřel kariéru Roman Erat. Klub o tom informoval na svém Facebooku.

Nový fanshop

„S Romanem jsme jednali téměř dva měsíce, nakonec se rozhodl ukončit svoji bohatou hokejovou kariéru,“ stojí v prohlášení klubu.

Erat hrál poslední čtyři sezony za rodnou Třebíč a v roce 2015 jí pomohl ke třetímu místu. V minulé sezoně byl se 37 body nejproduktivnějším hráčem týmu. S Davidem Dolníčkem tvořil jednu z nejúdernějších dvojic v soutěži.

Velkou rýhu, se kterou si neporadí žádná rolba, zanechaly jeho brusle na extraligovém ledě – Erat strávil mezi elitou jedenáct sezon. Rozdělil je mezi dva kluby: Znojmo a Kometu. Jeho extraligovými maximy jsou 18 branek a 37 bodů ze základní části 2009/2010.

Mezi Eratovy další úspěchy patří start v národním týmu, bronzová medaile se Znojmem (2006) a stříbro s Brnem (2012). Zahrál si i v cizině – sezonu 2013/2014 strávil ve Sterzingu (italská nejvyšší soutěž).

Roman Erat v brněnském dresu.

Roman Erat v brněnském dresu. | Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Roman Erat ve znojemském dresu.

Roman Erat ve znojemském dresu. | Foto: hcorli.cz

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz