Rolinek se v Dynamu loučí! Byl jsem jak páté kolo u vozu, šokuje

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Dynamo přichází o zkušeného útočníka Tomáše Rolinka, který v Pardubicích podle klubového webu požádal o předčasné ukončení hráčské smlouvy.

HokejkaSHOPvanoce

Devětatřicetiletý útočník odehrál v nové sezoně pouhá dvě utkání, po nich překvapivě skončil na tribuně. Špitalo se o sporu s trenérem Ladislavem Lubinou, asistent Radek Bělohlav mluvil o zranění a generální ředitel Martin Sýkora zase o motivaci pro zbytek týmu.

Klub nato vydal prohlášení, ve kterém nepřímo naznačil, že situace mezi Tomášem Rolinkem a hlavním koučem není růžová. Po Lubinově konci se zdálo, že by se všechno mohlo vrátit do starých kolejí, ale dlouholetý kapitán týmu byl dál odstaven a došla mu trpělivost.

„S Tomášem a jeho agentem jsme řešili návrat do týmu, nicméně přišlo z jeho strany rozhodnutí ukončit kontrakt,“ tvrdí sportovní manažer klubu Jaromír Kverka. „Děkuju mu za odvedenou práci pro klub a přeju mu, aby se mu v budoucnosti dařilo,” dodává Kverka.

Mistr světa z roku 2010 se na východě Čech loučí po více než čtyřech ročnících za sebou. Celkem v klubu sehrál už 565 zápasů, extraligu si zahrál také za Spartu Praha, Liberec a Litvínov, pět let hrál KHL v barvách Magnitogorsku a Ufy. Kam povedou jeho další kroky?

Vyjádření Tomáše Rolinka

„Chtěl bych uvést pár věcí na pravou míru, co stojí za mým koncem v Dynamu. Vyrojí se spousta fám, spekulací, lží. Když jsem byl vyřazený mimo sestavu před zápasem v Litvínově, což byl pátek, nikdo mi nic nevysvětlil. Čtyři dny se se mnou nikdo nebavil, byl jsem jak páté kolo u vozu. V úterý jsem poprosil Martina Sýkoru, ať mi sjedná schůzku mezi ním a trenérem Lubinou. Tam jsem se od trenéra dozvěděl, že prý zbrojím proti němu, že schválně prohráváme, že ho chci odstřelit. S tím jsem hrubě nesouhlasil a odmítl jsem pod ním trénovat a hrát. Natočil jsem krátké video, kterým jsem chtěl klukům dát klid, že léčím zranění, a pak se vrátím. Šest nejstarších kluků jsem o tom informoval, aby kabina věděla, co se děje. Pak jsem nějak začal trénovat, čtyři dny jsem byl na ledě. Trenér Lubina skončil, myslel jsem si, že se spousta věcí změní, že se dostanu do sestavy a budu zase bojovat za Dynamo. To se nestalo. V nedělním utkání proti Kladnu jsem nebyl v sestavě, v pondělí zase ne, byl jsem v páté lajně. Už jsem toho všeho měl dost, tak jsem požádal vedení, ať mi rozváže kontrakt, protože za tu dobu mi nikdo nic nevysvětlil. Kromě toho jednoho rozhovoru, který jsem sám inicioval, se se mnou nikdo nebavil. Tak jsem rozvázal smlouvu. Přeju Dynamu všechno nej, ať to kluci zvládnou, uhrajou si body a hlavně ať Dynamo žije dál. Nejde vůbec o mě, ale o Dynamo. Doufám, že ho nic nepoloží a bude tady pořád. Hodně štěstí fanouškům, hráčům, Dynamu.”

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Soupiska HC Dynamo Pardubice

Brankáři:
Ondřej Kacetl, Jakub Štěpánek, Tomáš Vlk.

Obránci:
Oscar Eklund, Rhett Holland, Michal Hrádek, Michal Ivan, Jan Kolář, Jakub Mert, Juraj Mikuš, Karel Nedbal, Jan Oliva, Sébastien Piché, Jan Zdráhal.

Útočníci:
Matěj Blümel, Jiří Bucek, Johan Harju, Marek Hovorka, Denis Kindl, Jan Kloz, Robert Kousal, Matouš Kratochvil, Denis Kusý, Martin Látal, Michal Machač, Ondřej Machala, Jan Mandát, Ondřej Matýs, Michal Pochobradský, Patrik Poulíček, Michal Rouha, Radoslav Tybor, Daniel Voženílek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz