Rolinek pokračuje v kariéře, zůstává v Dynamu: Mám chuť a elán nadále hrát

Foto: hcdynamo.cz

27. dubna 2018, 10:59

Adam Bagar

Pardubické Dynamo povede i v novém ročníku 2018-19 s kapitánským céčkem útočník Tomáš Rolinek, který se s tamním vedením dohodl na nové smlouvě. "Na tuto zprávu všichni fanoušci čekali. Mám velkou radost, že Tomáš pokračuje v kariéře. A že ji dál spojuje s naší organizací," těší předsedu představenstva a generálního manažera klubu Dušana Salfického.

Nový fanshop

„Tomáš je pro mě lídr na ledě i v kabině, on je autoritou, která pomáhá koučům v komunikaci s týmem. V uplynulém ročníku znovu dokázal, jakou je osobností. Jsem velice rád, že jsme se domluvili a že pokračuje s hokejem. On je pro mě jedním z hodně důležitých kamenů celého mančaftu,“ říká Salfický na adresu zkušeného útočníka.

„Měl jsem enormní zájem, aby pokračoval. Obzvláště poté, co předvedl v minulé sezoně.“

Ten v poslední sezoně zazářil 41 body za 14 branek a 27 nahrávek a ukázal, že pověsit brusle na hřebík by bylo dost předčasné. „Měl jsem enormní zájem, aby pokračoval. Obzvláště poté, co předvedl v minulém ročníku. Bylo to o tom, zda bude mít chuť a on ji hned v úvodu našich rozhovorů potvrdil,“ hlásí generální manažer Dynama.

Ten Tomáše Rolinka nakonec nemusel ani přemlouvat, aby dál hrál. Poslední úspěšný ročník v tom roli až tak nehrál. „Jsem v pozici, že spíše řeším, zda chci pokračovat. Ale mám chuť a elán nadále hrát,“ hlásí. „Dušan s trenéry asi moc dobře ví, proč mi stále věří a podepisují mě. Já si pojedu to svoje, aby tým fungoval i další sezonu.“

Foto: hcdynamo.cz

Mistr světa z roku 2010 věří, že se Pardubice mohou po letošním šestém místě zase o kousek posunout. „Věřím, že v novém ročníku budeme ještě úspěšnější. Všichni máme mnoho elánu po posledním úspěchu, chceme dokázat ještě víc. Věřím, že pardubický hokej se bude nadále zvedat,“ přeje si po letošním čtvrtfinále Tomáš Rolinek.

Dušan Salfický s ním konzultuje řadu svých kroků. „Tomáše beru za obrovského srdcaře a kluka, který tady vyrostl. Chci, aby věděl, jakým směrem jdeme a informuju ho o dění, aby byl v obraze. Pomáhá to pak přenášet do kabiny,“ uzavírá Salfický s tím, že v Pardubicích má Rolinek v budoucnu otevřené dveře i na jiných pozicích.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz