Role outsidera nám vyhovuje, hlásí Beran Nosek. Do Varů se zase těšil

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Zlínští Berani dokázali zastavit dvouzápasovou sérii proher. V rámci čtvrtého kola se představili na ledě Karlových Varů, kde místní Energii dokázali porazit 4:2. Pro PSG to znamená posun na osmé místo v tabulce, naopak energetici po druhé porážce v řadě klesli na desátou příčku.

Plekanec Chance liga

Byli to ale domácí, kdo udeřil jako první. Energii poslal do vedení rodák ze Zlína Petr Šenkeřík. Dlouho diváci na další zásah čekat nemuseli, sotva o dvě minuty později přispěchal s vyrovnáním Pavel Kubiš.

Druhá třetina patřila především zlínskému celku. Nejprve se prosadil Michal Poletín a to dokonce ve vlastním oslabení. „Samozřejmě to povzbudí. Byl to nejspíš zlomový okamžik zápasu a pro nás obrovská vzpruha,“ myslí si David Nosek. Na tuto branku ještě Energie našla odpověď v podobě Rachůnkova vyrovnání, nicméně další dva zlínské zásahy už tým z lázeňského města položily definitivně.

Karlovarští jsou známí svým bruslivým stylem hokeje, nicméně na to se Berani dokázali připravit. „Myslím si, že jsme si hru Karlových Varů dobře rozebrali. Byli jsme připraveni na jejich styl a podařilo se nám jejich bruslení eliminovat.“

Na Vary jsme byli dobře připraveni, těší Noska

„Samozřejmě mohlo to být o malinko lepší, teď jsme měli dvě prohry, ale doufám, že tímto dnem se to obrací a budeme pravidelně sbírat body,“ hodnotí dosavadní průběh sezony sedmatřicetiletý veterán.

Právě pro Noska byl tento zápas návratem na místo, kde před několika lety působil. „Už je to delší dobu. Speciálnější to úplně nebylo, ale už jsem se docela těšil po roce a čtvrt opět do Karlových Varů. Užil jsem si to, podařilo se nám po dvou prohrát zvítězit, takže tento den se povedl,“ hýří spokojeností zlínský bek.

„Už jsem se docela těšil po roce a čtvrt opět do Karlových Varů. Užil jsem si to, podařilo se nám po dvou prohrát zvítězit, takže tento den se povedl.“

David Nosek patří v kádru Beranů k těm nejzkušenějším. Jak bere svou roli? „Do jisté míry cítím větší zodpovědnost. Ve Zlíně je hodně mladé mužstvo, je nás tam jen pár starších hráčů, takže zodpovědnost za to, co se děje v kabině i na ledě určitě mám.“

Berani v letošní sezoně patří spíš k outsiderům soutěže, ovšem že by se z toho v moravském městě hroutili, to se říct rozhodně nedá. „Myslím, že nám to vyhovuje. I loni jsme byli outsiderem a povedlo se nám dokráčet do předkola. Kdyby se to povedlo i letos, bylo by to super,“ říká skromně Nosek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz