Ročník 2003 poprvé vyzrál na Rusy! Zasloužili jsme si to, hlásí Hamrla

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Reprezentace do sedmnácti let napotřetí proti Rusům uspěla. Základy těsné výhře položil národní tým ve druhé třetině, kdy šel do dvougólového vedení. Napínavý závěr uhlídal brankář Patrik Hamrla, jenž se podepsal pod první výhrou ročníku 2003 proti sborné.

Pojď hrát hokej

Sedmnáctka v předchozích dvou zápasech pokaždé vedla, ale nakonec padla o jediný zásah 3:4 a 2:3. Kvůli dočerpání sil před závěrečným utkáním došlo i k úpravě programu. „Ráno jsme vynechali rozbruslení, takže si kluci přes dopoledne odpočinuli a na zápase ze sebe vyždímali všechno. Já jsem se snažil dobře připravit. Věděl jsem, že si Rusové budou chtít vytvořit hodně gólových šancí,“ říká brankář Patrik Hamrla.

I napotřetí se Češi postarali o otevření skóre. Ve třiadvacáté minutě si první reprezentační gól připsal do statistik nováček Adam Sojka.

„Všechno nám od začátku klapalo. Bylo vidět, že už oběma týmům dochází síly, ale my jsme to nevzdali a ubojovali jsme to. Díky týmovému výkonu a obrovské pomoci brankáře jsme to zvládli,“ chválí kapitán Jakub Šedivý, jenž se postaral o druhou branku svého týmu.

Mladý zadák přesně za pět minut rozvlnil síť v ruské brance svižnou ránou od modré, a národní tým tak poprvé na akci vedl o dva zásahy. „Viděl jsem, že je druhý bek obsazený a na mě jde blok, takže jsem se ho snažil obstřelit, což se povedlo a spadlo to brány. Soupeřův brankář neměl šanci, protože nic neviděl, byla tam výborná clona na masce,“ popisuje střelec.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V závěru prostřední části se blýskl český brankář Hamrla, jenž si poradil se vzrůstajícím tlakem sborné. „Byl to můj první těžší zápas za národní mužstvo. Dva úvodní jsem nechytal, takže jsem se mohl podívat, jak Rusko hraje. Tím jsem si soupeře docela načetl. Kluci přede mnou odehráli super zápas. Myslím, že i nejlepší ze všech tří, takže díky tomu konečně po tolika porážkách slavíme výhru. Zasloužili jsme si to,“ shrnuje gólman.

Těsně před polovinou třetího dějství se oba celky prosadily v početních výhodách. Nejprve zadělal na drama povedenou kombinací Mavej Petrov, na něhož však velmi rychle odpověděl David Jiříček střelou od modré.

Poslední minuta základní hrací doby byla hodně rozkouskovaná. Na vzájemné vyloučení reagovala sborná odvoláním brankáře, čehož využil v čase 59:20 Fedor Svečkov. Další gól už ale Rusové nepřidali, takže si český výběr připsal těsné vítězství.

Skalp rudé mašiny sedmnáctku určitě nakopne do další akce, před kterou se sejde už 25. prosince a o den později odletí do Finska. „Určitě budu v klidu doma odpočívat, protože toho bylo teď docela hodně. Určitě se nechystám za žádnými sportovními aktivitami. O Vánocích si odpočineme, zregenerujeme a do Finska poletíme v plné síle,“ uzavírá Jakub Šedivý.  

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

ČESKO – RUSKO 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 23. Sojka (Chvátal, Menšík), 28. Šedivý (Jiříček), 50. Jiříček (P. Moravec) – 48. Petrov (Čibrikov, Ivancov), 60. Svečkov (Petrov).
Rozhodčí: Veselý – Bosák, Kajínek.
Vyloučení: 5:6, navíc Čibrikov (Rusko) 10 minut.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 35:22 (8:9, 18:5, 9:8).
Diváci:
509.
Nejlepší hráči:
Patrik Hamrla – Vladimir Grudinin.
Česko: Hamrla – Jiříček, Šedivý, Smolka, Ticháček, Machů, D. Moravec, Chvátal – Ramik, P. Moravec, Brada – Kos, Szturc, Paleček – Menšík, Kučera, Sojka – Sedláček, Chludil, Budina – Skuhrovec. Trenéři: Eismann, Žemlička a Zachrla.
Rusko: Vjazovoj – Grudinin, Lukaševič, Šumilov, Mintjukov, Safronov, Ivanov, Dimitrov – Petrov, Ivancov, Mechovov – Blednov, Lazutin, Čibrikov – Svečkov, Gajdamak, Gorfinjak – D. Nazarov, Ziminov, Grebenkin – I. Nazarov. Trenéři: Leščev a Stavroskij.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz