Robin Hanzl odchází z Litvínova do KHL, bude hrát za Nižněkamsk

Foto: Jan Čech, hokej-litvinov.cz

Předpoklady se naplnily, i když ne tak docela. O možném odchodu Robina Hanzla do ruské Kontinentální ligy se v tamních médiích spekulovalo zhruba týden. Padaly zmínky o zájmu Toljatti nebo Čeljabinsku, jenomže nakonec vyhrál jiný ruský klub. Účastník letošního mistrovství světa se z Litvínova stěhuje do Něftěchimiku Nižněkamsk, kde se dle informací klubových stránek dohodl na roční smlouvě.

Fanshop

Věc měla svůj vývoj, specialista na nájezdy vybíral z většího počtu nabídek. Minulou sobotu ruské weby informovaly o kontaktech s Ladou Toljatti, kde nutně hledají konstruktivního centra. Stejně na tom je i Traktor Čeljabinsk. Zdálo se, že jedna z těchto variant se naplní, ovšem Hanzl nakonec míří do Nižněkamsku. 

Zvěst o kontaktech českého útočníka se zástupci Něftěchimiku přinesl v pátek po obědě internetový deník Byzněs Online, v tu chvíli už měly být obě strany dohodnuty na spolupráci. Zbývalo jen smlouvu podepsat a oficiálně ji zaregistrovat v systému Kontinentální ligy, což se stalo během pondělního odpoledne.

Robin Hanzl dovedl k cíli jednání o další budoucnosti. Během mistrovství světa si vzal pauzu, aby se mohl soustředit na výkony v národním týmu, klíčové rozhodnutí udělal krátce poté, co se vrátil ze šampionátu domů. Odchovanec ústeckého hokeje a poslední dobou opora Vervy míří poprvé v kariéře do zahraničí, KHL je pro Robina Hanzla odměnou za vynikající ročník včetně výkonů na světovém šampionátu.

Osmadvacetiletý útočník sehrál během uplynulé sezony 49 utkání naší nejvyšší soutěže, zaznamenal sedm branek a přidal 21 nahrávku. Hanzl zazářil rovněž na mezistátní scéně, během loňského turnaje Karjala prožil premiéru v reprezentaci a od té doby je členem národního týmu.

V Nižněkamsku naváže na některé české předchůdce, dres klubu v nedávné minulosti oblékali Marek Kvapil, Tomáš Netík, Petr Koukal a další. Loni v Něftěchimiku plnili pozice cizinců finský brankář Kolppanen, kanadský zadák Kinrade (v minulosti Plzeň), jeho krajan Brule, Fin T. Sallinen, Švéd Gynge nebo zámořští hráči Galiardi a Sexton. Posledně zmíněný útočník pokračuje, do kádru trenéra Andreje Nazarova nově přibyl Chad Rau z Kunlunu, zůstává také Brule. Další případnou zahraniční posilu ještě vedení klubu hledá, sestava pro nový ročník dosud není uzavřena.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz