Rob o konci v Motoru, slivovici či atmosféře na Lapači: Jako na fotbale v Turecku

Foto: Martin Vojtěch Víta

Luboš Rob po přesunu z Českých Budějovic do Vsetína zažívá velice povedený vstup do nové sezony, za devět utkání nasbíral už 12 bodů za pět branek a sedm nahrávek a patří mu skvělá pátá příčka v bodování Chance ligy.

Plekanec Chance liga

Luboši Robovi spolupráce s Vítem Jonákem a Antonínem Pechancem parádně sedla. Kompletní druhý útok Vsetína je v nejlepší pětce bodování celé soutěže – dohromady se blýskl už 38 body.

Nejproduktivnější útok v soutěži, to zní hezky, ne?
Trenéři Dopita s Jenáčkem nás dali v přípravě dohromady a musím říct, že už tam jsme si dost sedli, padalo nám to a jsme rádi, že to pokračuje. Každý máme svou roli, vždycky si řekneme, co máme hrát, a funguje to. Řekl bych, že až nad očekávání dobře. Doufám, že to takhle bude pokračovat dál a budeme pomáhat týmu k vítězstvím. Ostatně máme i velký ice time, takže se góly od nás čekají. Je super, že je dáváme.

Z osobního hlediska panuje asi taky spokojenost, že?
Nebudu říkat, že na osobní statistiky nekoukám. Podle mě se na ně dívá úplně každý. Je fajn, že se na začátku daří a nemusí se pak dohánět body. Ale sezona je dlouhá, má nějakých šedesát kol, pak play off, ale kdyby to pokračovalo i na konci, tak bychom asi všichni byli spokojení.

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

Naposledy proti Porubě jste měl spoustu šancí, ale další gól jste do statistik nepřidal.
Už v prvních zápasech jsem měl plno příležitostí, mám snad 137 střel. Bylo z toho pět gólů, to je celkem dobré, vzhledem k množství šancí je to však podle mě málo. Ale góly, které jsem dal minule, pomohly k vítězství. Teď naštěstí nechyběly, ale samozřejmě jsem mohl dát dva tři. Dávali je jiní, příště to můžu být zase já. Chci dávat góly, takže pořád budu střílet.

Po rozpačitém začátku jste vyhráli počtvrté za sebou, je to cítit na pohodě v týmu?
Určitě. Když jsme dostali tu nakládačku v Ústí nad Labem, tak se pět dní nehrálo a něco jsme si v kabině řekli. Že takhle hrát nechceme a že ambice týmu jsou někde úplně jinde, než kde jsme se pohybovali po prvních pěti kolech. Řekli jsme si, že teď musíme udělat nějakou šňůru a naštěstí se nám to povedlo. Poslední zápasy jsme už hráli dobře. Jsme rádi, že před volným kolem máme takovou sérii výher, v sobotu hrajeme zase doma a budeme to chtít potvrdit, abychom se udrželi v horní polovině tabulky.

Už jste si po všech stránkách zvykl na působení ve Vsetíně?
Je tady takový klid a řekl bych, že i více domácká atmosféra. Je to všude kousek, nemůžu si na nic stěžovat, po všech stránkách to tady funguje dobře. Hlavně, aby to pokračovalo a dařilo se nám.

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

A co slivovice, už jste jí přišel na chuť?
Musím říct, že to v kabině jede trošku víc. Ne, že bychom se nějak to, ale nějaký panáček si třeba před zápasem dáme. Slivovice je tu vyhlášená. Stejně jako je v Českých Budějovicích pivo, tak tady slivovice. A jestli mi chutná? No, že bych se v tom nějak vyžíval, tak to ne, ale jeden panáček před zápasem, když se pak zapije, je v pohodě.

Jak se vlastně zrodil váš přesun z Českých Budějovic do Vsetína?
V Budějovicích mi skončila smlouva a vedení klubu mi nabídlo nějaké podmínky, které jsem nepřijal. Prostě jsme se nedohodli, ale takový je hokejový život. Zpočátku jsem byl zklamaný, na druhou stranu nějaké nabídky jsem už v průběhu jednání s Motorem měl. Ze Vsetína jsem cítil zájem a že tu pozici dostanu, když si ji samozřejmě vybojuju. Věděl jsem, že je tady nové zázemí a fanoušci tím hokejem žijí. Lidé jsou hladoví po hokeji a ten tým, to město vám hned přiroste k srdci, když to lidi tak zajímá. Nemůžu si na nic stěžovat.

České Budějovice i Vsetín jsou fanouškovské bašty, dá se vůbec říct, kde se lépe fandí?
V Českých Budějovicích chodí každý zápas přes pět tisíc fanoušků, prodá se tam čtyři tisíce permanentek, tam je po hokeji hlad a lidi to baví. Každé druhé auto tam má něco s Motorem, nějaké logo. Ale samozřejmě jak je tam modernější hala, tak i když na Lapač přijde méně lidí, třeba dva a půl tisíce, tak je tady lepší atmosféra. V Budějovicích většinou fandí jen ten kotel za brankou, tady celá strana na stání. A musím říct, když je nástup na led a zazní hymna, tak je to fakt krásné. To je jak na fotbale, někde v Turecku. Ale v Budějovicích jsou ty návštěvy na první ligu opravdu neskutečné. Je dobře, že i na druhou nejvyšší soutěž lidé chodí. Tady na Vsetíně je to malé město, lidi nemají na co pořádně chodit, takže je to takový fenomén.

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz