Říkali mi, že nemáme šanci, vypráví Plekanec. Já ale věřil!

Foto: Roman Mareš, Rytíři Kladno

Před pěti měsíci svolalo Kladno tiskovou konferenci, kde Tomáš Plekanec oznámil, že sezonu odehraje právě za Rytíře. Navzdory obrovskému zájmu z extraligy.

HokejkaTV

„Doufal jsem, že tenhle rok ještě dohraju v Montréalu, ale situace byla jiná," vypráví Plekanec. „A když jsem se vracel domů, tak Kladno pro mě byla první volba."

„Vrátit Kladno do extraligy byl cíl, motivace," přiznává. „Spousta lidí mi ale říkala, že nemáme šanci. Že až to uvidím, že na Kladně nebudu chtít být a ještě se rozhodnu hrát v extralize. Já ale věřil, že postup můžeme udělat."

A ono se to vážně povedlo! „Jsem strašně rád, že tady teď stojíme. Já emoce moc nedávám najevo, oslavy sleduju spíš zpovzdálí, ale samozřejmě si to užívám a jsem strašně šťastný, že se to povedlo. Všechno to klaplo," říkal Plekanec, zatímco z kladenské kabiny se v tu dobu ozývala písnička Cizí zeď.

„Já emoce moc nedávám najevo, ale samozřejmě si to užívám."

„Sice to není Stanley Cup nebo nějaký titul, možná se to nezdá, ale je to ohromné. Je to ohromně těžká soutěž. Systém, který tu byl nastavený, byl pro týmy hodně těžký," vrací se k náročnému play off v Chance lize a pak ke čtyřkolové baráži.

„Jsem strašně rád, že jsem mohl být součástí tohohle týmu, protože všechno klapalo." Sotva to dořekl, jeden z oslavujících Kladeňáků na něj vylil šampus.

Plekanec tak zbytek rozhovoru dokončil v mokrém dresu a s kapkami šampusu na tváři. „Jsem rád za kluky. Bojovali v první lize spoustu let, aby se to vrátilo. Teď se to povedlo a budou hrát nejlepší soutěž v Česku. Doufám, že na sobě budou makat. Spousta z nich je šikovných, mladých a teď mají šanci hokejově se zvednout a ukázat se," hlásí šestatřicetiletý centr.

Plekanec s Jágrem mají v baráži po třinácti bodech a jsou jejími nejproduktivnějšími hráči. V pátečním zápase pak fenomén Jágr nasázel čtyři góly. „Co k tomu dodat, ve 47 letech... Nikdo takovej už tu asi nikdy nebude. Fanoušci by si to měli užít," smeká Plekanec.

„Jsem rád za kluky. Bojovali v první lize spoustu let, aby se to vrátilo."

Když už jsme u těch songů, v kabině zrovna hrála písnička Za 100 let. Mimo jiné se v ní zpívá:

Kdo ví, co bude stát – za 100 let?
Co o nás budou psát a vyprávět?

Jedno je jisté: o téhle kladenské pohádce, ve které dvě legendy NHL dotáhly Kladno z první ligy zpátky mezi elitu, se určitě vyprávět bude. I za sto let.

Ale nebylo to jen o Plekancovi s Jágrem.

„Jarda dal teď čtyři góly, já mám nějaké body, ale bez spousty ostatních kluků bychom v životě nemohli vyhrát," ví moc dobře Plekanec.

Rytíři se do extraligy vrátí po pěti sezonách. „Postup budu samozřejmě v kariéře řadit vysoko. Nikdy jsem neměl to štěstí, že bychom se třeba s Montréalem dostali úplně nahoru. Za tyhle týmové úspěchy jsem samozřejmě rád. Medaile z mistrovství světa juniorů jsou nádherné, tohle bude taky vysoko."

Mezitím už se v kabině zpívalo zase něco jiného: Já chci tančit zimou i létem.

„Oslavy? Ještě máme dva zápasy do konce. Takže já jdu domů spát," usmíval se Plekanec. „Uvidíme potom v úterý, až skončí sezona. Na tyhle věci ale máme v týmu jiné experty."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz