Říhovi se hlásilo jen 15 hráčů! V Plzni si zachytá Will, dorazí i Lenc

Foto: Karel Švec, Český hokej

9. prosince 2019, 16:54

Adam Bagar

S cílem navázat na úspěšnou Karjalu zahájili čeští hokejisté přípravu na druhou akci sezony. Odpoledne se sešli v Plzni, trenéru Miloši Říhovi se hlásilo zatím pouhých 15 hráčů.

Esport hokejová liga

Národní tým bude kompletní až ve středu, trenérskému štábu zatím chybí všichni nominovaní hráči z KHL, včetně Jiřího Sekáče, který se měl připojit dřív. „Nevolal. Máme dohodu, že kdyby nebyl v pořádku, tak bude okamžitě volat. Takže věřím, že dorazí,“ říká český lodivod.

Na úvodním tréninku se mu z borců, kteří zasáhnou do Channel One Cupu, hlásilo jenom šest obránců, osm útočníků a jeden gólman. „Na trénincích se ale nic nemění. Po pondělním nás v úterý čekají dva a ve středu taky dva dle toho, jak kluci přijedou,“ dodává Miloš Říha.

Postrádá karlovarského Jakuba Fleka, jenž se zranil v prodloužení nedělního utkání s Libercem. „Už podruhé je zraněný, má fakt smůlu. Chtěli jsme jej zkusit na mezinárodním poli, on sám je z toho nešťastný, ale nic se nedá dělat,“ prozrazuje kouč, jenž už má jasno o náhradě.

„Bavili jsme se s Fořtem, ale ještě trošku cítí zranění a říkal, že by jej potřeboval doléčit. Pak se Smejkalem, který si trošku natáhl záda a není stoprocentní. Takže volba padla na Radana Lence.“ 28letý útočník doplní klubové parťáky Michala Birnera a Tomáše Filippiho.

K dispozici má Říha také nejproduktivnějšího hráče extraligy Milana Gulaše, který nastoupí jen v domácím zápase. „První turnaj ještě říkal, že nemá formu, ale teď jsme se dohodli, že odehraje utkání v Plzni a do Švédska už pojede na celý turnaj,“ pokyvuje Miloš Říha.

„Věřím, že Milan bude něco podobného jako Honza Kovář, který to na Karjale řídil zpovzdálí, přinesl do týmu pohodu a zkušenost. To stejné čekáme od něj, aby nás nastartoval a pomohl udělat první krok v turnaji,“ líčí Říha, který nevylučuje, že by Gulaš nosil i kapitánské céčko.

Trenérský štáb má částečně jasno o brankářích. „Určitě bude doma chytat Roman Will, stejně jako budou hrát doma všichni Plzeňáci, a v Rusku se uvidí,“ přiznává Říha. Na ruském podniku by rád zopakoval parádní výsledek z Karjaly, kterou Češi bez porážky ovládli.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

„Myslím, že mužstvo by mělo být potenciálně ještě silnější. Všichni už nás budou brát vážněji. Už v loňské sezoně nás nebrali, ale po MS a po prvním turnaji už se na nás zaměří,“ tuší Říha. „Navíc hrajeme doma, kde to budeme muset víc otevřít. První zápas bude důležitý.“

Nominace české reprezentace na Channel One Cup 2019:

Brankáři (3):
Roman Will (Rögle, Švédsko), Marek Langhamer (Chabarovsk, KHL), Šimon Hrubec (Kunlun, KHL).

Obránci (9):
Jakub Jeřábek (Podolsk, KHL), Andrej Šustr (Kunlun, KHL), Ondřej Vitásek (Chabarovsk, KHL), Vojtěch Mozík (Färjestad, Švédsko), Lukáš Klok (Lukko Rauma, Finsko), Jakub Krejčík (Oulu, Finsko), Filip Pyrochta (HC Kometa Brno), Marek Hrbas (BK Mladá Boleslav), Michal Moravčík (HC Škoda Plzeň).

Útočníci:
Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň), Jiří Sekáč (CSKA Moskva, KHL), Dmitrij Jaškin (Dynamo Moskva, KHL), Andrej Nestrašil (Magnitogorsk, KHL), Hynek Zohorna, Tomáš Zohorna (oba Chabarovsk, KHL), Lukáš Sedlák, Tomáš Hyka (oba Čeljabinsk, KHL), Roman Horák (Växjö, Švédsko), Martin Zaťovič (HC Kometa Brno), Michal Birner, Tomáš Filippi, Radan Lenc (všichni Bílí Tygři Liberec), David Tomášek, Lukáš Rousek (oba HC Sparta Praha), Radim Zohorna (BK Mladá Boleslav).

Realizační tým:
Generální manažer: Petr Nedvěd.
Hlavní trenér: Miloš Říha st.
Asistenti: Robert Reichel, Karel Mlejnek a Miloš Říha ml.
Manažer: Jan Černý.
Trenér brankářů. Zdeněk Orct.
Video trenér: Josef Janča.
Kondiční trenér: Jan Snopek.
Lékař: MUDr. Dušan Singer.
Fyzioterapeut: Radovan Sakaláš.
Kustodi: Zdeněk Šmíd, Petr Ondráček a Oldřich Kopecký.
Media manažer: Zdeněk Zikmund.

Program Channel One Cupu 2019:

Čtvrtek 12. prosince:
18:00 Rusko – Švédsko (Moskva)
18:30 Finsko – Česko (Plzeň)

Sobota 14. prosince:
9:00 Finsko – Švédsko (Moskva)
13:00 Rusko – Česko (Moskva)

Neděle 15. prosince:
12:00 Česko – Švédsko (Moskva)
14:00 Rusko – Finsko (Petrohrad, fotbalová Gazprom Aréna)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz