Říha zůstává, asistovat mu bude i syn. Za rok tým převezme Pešán

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

13. června 2019, 16:11

Adam Bagar

Výkonný výbor Českého hokeje schválil realizační týmy reprezentací pro příští ročník 2019/20. Hlavním trenérem reprezentačního A-týmu zůstává Miloš Říha.

Esport hokejová liga

Zkušenému kouči, který na MS v Bratislavě a Košicích dovedl tým do semifinále, budou dál asistovat Robert Reichel, Karel Mlejnek a nově jeho syn Miloš Říha mladší, jenž svému otci pomáhal už během šampionátu na Slovensku, byť žádnou oficiální funkci neměl.

Bude pokračovat také Orct? Záleží na Litvínovu

„Miloš Říha starší tento návrh přednesl na čtvrteční valné hromadě Českého hokeje a byl mu schválen,“ uvedl prezident svazu Tomáš Král. „Respektujeme právo hlavního trenéra vybírat si své nejbližší spolupracovníky,“ doplnil poté tiskový mluvčí Zdeněk Zikmund.

Pokračují také generální manažer Petr Nedvěd a manažer týmu Jan Černý. Otazník však visí nad dalším pokračováním trenéra brankářů Zdeňka Orcta. „Jeho zařazení je ještě podmíněno souhlasem litvínovského klubu, na které aktuálně čekáme,“ prozradil Zikmund.

Nejdřív šéftrenér, po příští sezoně by měl Filip Pešán vystřídat Miloše Říhu

Říhovi po sezoně 2019/20 skončí dvouletá smlouva, nahradit jej má nový šéftrenér Českého hokeje Filip Pešán. „Pokud nenastane nějaká neočekávaná událost, bude to právě Filip Pešán, kdo po Miloši Říhovi po MS ve Švýcarsku reprezentaci převezme," uvedl Král.

„V jiných zemích bývá dlouho předem jasné, kdo a kdy se národního týmu ujme. U nás to v minulosti možné nebylo, abychom mohli s některým trenérem počítat už dopředu. Teď to ale nastalo. Filipa si připravujeme i tím, že bude dělat svazového šéftrenéra,“ líčil.

„Během nadcházejících dvanácti měsíců si Filip vyzkouší práci na svazu či u reprezentace a vyhlédne si své další kolegy, se kterými by mohl u národního týmu působit."

„Během nadcházejících dvanácti měsíců si Filip vyzkouší práci na svazu či u reprezentace a vyhlédne si své další kolegy, se kterými by mohl u národního týmu působit," zakončil Král na adresu jednačtyřicetiletého kouče, který poslední roky úspěšně vedl Bílé Tygry.

„Trénovat nároďák je pro mě velikou motivací. Teď bych ale chtěl navázat na výbornou práci Slávy Lenera. Chci pokračovat v projektech nastolených svazem, které k mému překvapení skvěle fungují. Chci se vzdělávat, cestovat a poznat řízení hokeje," řekl Pešán.

Realizační tým:

Hlavní trenér: Miloš Říha st.
Asistenti trenéra: Karel Mlejnek, Robert Reichel, Miloš Říha ml.
Generální manažer: Petr Nedvěd.
Manažer týmu: Jan Černý.
Trenér brankářů: Zdeněk Orct?
Videotrenér: Josef Janča.
Kondiční trenéři: Hana Bubníková.
Lékaři: Dušan Singer, Tomáš Vyskočil.
Fyzioterapeuti: Radovan Sakaláš, Michal Truc.
Kustodi: Zdeněk Šmíd, Petr Ondráček, Filip Ondráček, Petr Šulan, Oldřich Kopecký.
Media manažer: Zdeněk Zikmund. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz